FAS KS Fałkowo deklasuje w derbach powiatu gnieźnieńskiego Formaton Piast Łubowo!

2020-10-12

Największą porażkę na swoim koncie w rozgrywkach wielkopolskiej klasie A PROTON grupy 3, zapisali w trwającym sezonie piłkarze Formatonu Piast Łubowo.

W niedzielę 11 października w Łubowie, doszło do pierwszych derbów powiatu gnieźnieńskiego w trwającym sezonie 2020/2021. Tego dnia miejscowy Formaton Piast podejmował w ramach 9 kolejki wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3 sąsiada za miedzy zespół FAS KS Fałkowo. Spotkanie dla łubowian zakończyło się największą porażką w trwającym sezonie. Łubowianie  bowiem uległ wiceliderowi tabeli FAS KS Fałkowo aż 7:1. Festiwal strzelecki dla fałkowian zainicjował w 25 minucie zdobytym golem Maurycy Szumiński wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie 1:0. W 36 minucie FAS KS Fałkowo, prowadził już 2:0 po bramce zdobytej przez Patryka Cegielskiego.  I mimo że obie drużyny do końca pierwszej połowy stworzyły sobie sytuacje strzeleckie do zdobycia bramek. Wynik nie uległ zmianie i FAS KS Fałkowo na przerwę schodził prowadząc 2:0.

W drugiej połowie tak jak i w pierwszej od pierwszych minut inicjatywę posiadali piłkarze FAS KS Fałkowo, co zostało udokumentowane zdobyciem kolejnych bramek. Fałkowianie w tej części meczu zdobyli aż pięć goli z kolie łubowianie zdołali  zaaplikować swojemu rywalowi tylko jedną bramkę. I tak w 54 minucie gola numer trzy, po którym FAS KS Fałkowo prowadził już 3:0 zdobył dla swojej drużyny Hubert Rogowski. Ten sam zawodnik w 70 minucie zdobyta kolejną bramką podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 4:0. Siedem minut później FAS KS Fałkowo, zdobył kolejną bramkę i było już 5:0. Autorem gola numer pięć w ekipie gości okazał się Adrian Fiebig. Minutę po zdobyciu piątej bramki fałkowianie podwyższyli swoje prowadzenie na 6:0 po bramce zdobytej tym razem przez Mikołaja Kidawę. W 81 minucie bramkę zdobyła drużyna Formatonu Piast Łubowo, jak się później okazało był to jedyny gol zdobyty w całym meczu w dość przeciętnym wykonaniu łubowian. Gola honorowego dla Formatonu Piast Łubowo, zmniejszającego prowadzenie gości do 6:1 zapisał na swoim koncie w ekipie z Łubowa – Adrian Wiśniewski. Na odpowiedź fałkowian na straconą bramkę nie dane było czekać długo. W 83 minucie FAS KS Fałkowo, podwyższył swoje prowadzenie na 7:1 za sprawą zdobytej bramki przez Kamila Balickiego. Jak się później okazało była to ostatnia bramka zdobyta w całym niedzielnym spotkaniu derbowym. I FAS KS Fałkowo zakończył to spotkanie okazałym zwycięstwem gromiąc swojego rywala 7:1.

Teraz oba zespoły czekają kolejne mecze mistrzowskie. Formaton Piast Łubowo w sobotę 17 października uda się Owińsk gdzie o godzinie 15.00 podejmowany będzie przez zespół miejscowych Błękitnych. Z kolei FAS KS Fałkowo dzień później czyli w niedzielę 18 października również na wyjeździe o godzinie 15.00 zmierzy się z Antaresem Zalasewo.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Igor Chojnacki, Jakub Kierzek (58' Adrian Wachoń), Maciej Adamski, Tobiasz Garstka, Patryk Kanclerz (55' Karol Szwajcowski), Karol Karasiewicz (75' Mariusz Jabkiewicz), Adrian Łucjan (65' Patryk Kluczyński), Aleks Puglisi (46' Mateusz Cieżki), Arkadiusz Wiśniewski, Przemysław Wolniewicz, Dawid Zięba

Skład FAS KS Fałkowo: Daniel Wlaszczyk, Filip Sadowczyk (80' Hubert Beszterda), Artem Zakharov, Mikołaj Kidawa, Patryk Cegielski, Piotr Musiołowski (70' Adrian Fiebig), Adrian Pokój, Hubert Rogowski (75' Kamil Balicki), Maurycy Szumiński, Piotr Włodarczak (80' Jonasz Dudek), Oskar Włodarczyk (83' Patryk Bąkowski)