FAS KS Fałkowo nokautuje Płomień Nekla

2022-09-11

Ostre strzelanie w trzeciej kolejce mistrzowskiej wielkopolskiej klasy A PROTON grupy IV trwającego sezonu 2022/2023 urządzili sobie w sobotę 10 września seniorzy drużyny FAS KS Fałkowo.

Tego dnia podopieczni Adama Pawlaka, na swój kolejny mecz mistrzowski udali się do Nekli gdzie byli podejmowani przez zespół miejscowego Płomienia. Fałkowianie bardzo szybko zdmuchnęli ,,płomień” gospodarzy nokautując wręcz swojego rywala i wygrali zdecydowanie mecz 6:0 prowadząc do przerwy 4:0. Festiwal strzelecki zespół z Fałkowa, rozpoczął już w 5 minucie wtedy to na prowadzenie 1:0 zespół prowadzony przez Adama Pawlaka wyprowadził Dominik Wiśniewski. Kolejny gol dla fałkowian został zdobyty w 22 minucie sobotniego meczu a autorem gola podwyższającego prowadzenie FAS KS na 2:0 okazał się ponownie Dominik Wiśniewski. Nie upłynęły kolejne sześć minut pierwszej połowie a zespół z Fałkowa prowadził już 3:0 po golu zdobytym przez Jonasza Dudkę, który piłkę w bramce swojego rywala ulokował strzałem za pola karnego. Ostatnia bramka w pierwszej części sobotniego meczu padała w samej jego końcówce. W 44 minucie na 4:0 prowadzenie podwyższył w ekipie z Fałkowa – Dominik Wiśniewski kompletując tym samym hat-tricka w całym meczu. Po tej zdobytej bramce sędzia prowadzący to spotkane zakończył pierwszą połowę i FAS KS Fałkowo na przerwę schodził prowadząc zdecydowanie 4:0. Po zmianie stron fałkowianie kontynuowali swój festiwal strzelecki aplikując Płomieniowi Nekla, kolejne dwa gole. Najpierw w 47 minucie na 5:0 dal Fałkowa prowadzenie zdobytą bramką podwyższył Krystian Stachowiak. Końcowy wynik zaś meczu 6:0 dla FAS KS Fałkowo, ustalił w 49 minucie zdobytą bramką Mikołaj Kidawa. I FAS KS Fałkowo w meczu wyjazdowym w Nekli pokonał zdecydowanie tamtejszy Płomień w stosunku 6:0.

Za tydzień w sobotę 17 września zespół z Fałkoa rozegra kolejny swój mecz mistrzowski i ponownie na wyjeźdzuie. Tym razem podopieczni Adama Pawlaka udadzą się do Rogoźna gdzie o godzinie 16.00 podejmowani będą przez zespół miejscowej Wełny.