FAS KS Fałkowo nokautuje rezerwy Tarnovii Tarnowo Podgórne!!!

2021-05-09

Takiego wyniku a co za tym idzie obrotu sprawy nikt się chyba nie spodziewał w meczu 20 kolejki ligowej wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3, w którym FAS KS Fałkowo podejmował w samo południe 9 maja przedostatni zespół tabeli ekipę rezerw Tarnoviii Tarnowo Podgórne.

Fałkowanie wręcz zdeklasowali swojego rywala w tym spotkaniu gromiąc go aż 11:1. Miejscowi pod wodzą grającego trenera Oskara Włodarczyka, prowadzenie 1:0 nad słabszym rywalem objęli już w 10 minucie. W polu karnym gości faulowany był grający trener fałkowian Oskar Włodarczyk i sędziemu prowadzącemu to spotkanie nie pozostało nic innego jak wskazać na wapno oddalone od bramki gości na jedenastym metrze. Pewnym egzekutorem rzutu karnego w zespole gospodarzy okazał się Mikołaj Kidawa. Znamienne w skutkach miało zdarzenie na boisku w Fałkowie w 15 minucie gry. Wychodzącego na czystą pozycję strzelecką Mikołaja Kidawę nieprawidłowo przed lina pola karnego zatrzymał golkiper gości chwytając go za nogi i powalając na ziemię. Zachowanie bramkarza rezerw Tarnovii Tarnowo Podgórne, skutkowała jedyną decyzją u sędziego a mianowicie bezpośrednio ujrzał on czerwoną kartkę i zmuszony był opuścić plac gry. W tym układzie pomiędzy sypkami bramki gości stanął zawodnik z pola. Gospodarze zaistniałą sytuacje wykorzystali do bólu aplikując niezbyt doświadczonemu w tej roli zawodnikowi gości, który został wystawiony  na pożarcie gospodarzy aż dziesięć goli z tym że trzy miejscowy zdobyli jeszcze do końca pierwszej połowy a siedem zaaplikowali mu w drugiej części meczu. I tak w pierwszej połowie bramki na swoim koncie zapisali w zespole z Fałkowa – Wojciech Tymczyszyn, Mikołaj Kidawa oraz Oskar Włodarczy. W drugiej części meczu fałkowianie kontynuowali swój festiwal strzelecki z każdą chwilą wybijając piłkę z głowy swojemu rywalowi. I tak w drugiej połowie czterokrotnie do bramki rezerw Tarnovii Tarnowo Podgórne trafiał w ekipie gospodarzy Wojciech Tymczyszyn a po razie zrobili to jeszcze Mikołaj Kidawa, Adrian Fiebig oraz Piotr Horbig. Goście na stracone jedenaście bramek odpowiedzieli honorową zdobytą przy stanie 8:0. Ostatecznie lider tabeli wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3 potwierdził swoje aspiracje do awansu do wyższej klasy piłkarskiej po zakończonym sezonie 2020/2021 gromiąc na swoim trenie rezerwy Tarnovii Tarnowo Podgórne aż 11:1.

A już w środę 12 maja lidera tabeli FAS KS Fałkowo, czeka kolejna walka o punkty ligowe. Tym razem w ramach zaległej 17 kolejki, która pierwotnie miała odbyć się 17 kwietnia i zostało odwołana z powodu zagrożenia epidemicznego. Fałkowianie zmierzą się na wyjeździe zespołem Kubiński KS. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18.00.

Skład FAS KS Fałkowo: Alan Piechowiak, Piotr Musiałowski, Mikołaj Kidawa, Adrian Fiebig, Hubert Rogowski, Wojciech Tymczyszyn, Oskar Włodarczyk, Grzegorz Karasiewicz, Piotr Włodarczak, Artem Zakharov, Jonasz Dudek.

W rezerwie pozostawali: Piotr Hrobik, Bartosz Kelner, Norbert Darzecki, Patryk Bąkowski, Dariusz Borowik