FAS KS Fałkowo nowym liderem wielkopolskiej klasie B grupie V

2019-09-30

W ostatni weekend września 28-29, cztery zespoły z powiatu gnieźnieńskiego oraz jeden z Miasta Gniezna walczyły o klejone punkty ligowe w trwającym sezonie 2019/2020 zakończonej szóstej już kolejce wielkopolskiej klasie B grupie V trwającego sezonu 2019/2020.

W zakończonej szóstej serii mistrzowskiej nasze zespoły zapisały na swoim koncie dwa zwycięstwa oraz  trzy porażki. Po tej serii w tabeli wielkopolskiej klasie B grupie V nastąpiła zmiana lidera po porażce rezerw Mieszka Gniezno i zwycięstwie FAS KS Fałkowo ten drugi zespół obecnie przoduje w swojej grupie. W krótkich relacjach obecnie prezentujemy wyniki jakie osiągnęły cztery zespoły z powiatu gnieźnieńskiego czyli Fara Pelikan Żydowo, Lider Szczytniki Czerniejewskie, FAS KS Fałkowo i Wełnianka Kiszkowo oraz jedna drużyna reprezentujący Miasto Gniezno czyli Mieszko II Gniezno w zakończonej VI kolejce ligowej w swojej grupie.

Fara Pelikan Żydowo - Wełna Rogoźno 2:4

Drugiej porażki w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 w sobotę 28 września doznali piłkarze Fary Pelikan Żydowo, którzy przed własną publicznością ulegli Wełnie Rogoźno w stosunku 2:4. Co do samego spotkania to goście weszli lepiej w mecz i po 15 minutach strzelili żydowianom 2 bramki, po niefrasobliwości w obronie i źle ustawieniach przy stałym fragmencie gry. Po straconych bramkach podopieczni Dawida Gierałki zareagowaliy poprawienie ze sportową złością co udokumentowali to zdobyczą 2 gole. I na na przerwę obie drużyny schodziły remisując z sobą 2:2. Po przerwie mecz się wyrównał żydowianie grali z swoim rywalem jak równy z równym pomimo że zespół z Rogoźna miał w swoich szeregach lepszych zawodników. W 65 minucie bardzo ładny strzał na bramkę gości oddał Karol Stein, który jednak o centymetry minął bramkę Wełny Rogoźna. Niestety w ostatnich 6 minutach żydowianie popełnili dwa szkolne błędy, po których goście zdobyli dwa gole zakończyli spotkanie zwycięstwem 4:2.

Bramki dla Fary Pelikan Żydowo: Karol Stein 16' i Łukasz Sieczkarek 34'

Bramki dla Wełny Rogoźno: Łukasz Wólczyński 9’ i 12’, Jakub Łubianka 85’ oraz Daniel Kowalski 89’

Skład Fary Pelikan Żydowo: Alan Piechowiak, Mateusz Sypniewski (65' Wojciech Wiśniewski), Karol Stein (80' Dawid Gierałka), Maciej Soppa, Łukasz Sieczkarek (87' Denis Raczak), Kamil Gierałka (67' Marcin Wiśniewski), Marcin Maciejewski, Adam Macioszek (60' Arkadiusz Zych), Paweł Rożewski, Kacper Waszak (46' Dawid Rożewski), Wojciech Żabierek. Trener: Gierałka Dawid

Kolejny mecz:
Lotnik-1997 Poznań - Fara Pelikan Żydowo     5 października, 16:00

KS Uchorowo - FAS KS Fałkowo 1:6

Piąte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach wielkopolskiej klasie B grupie V zapisał na swoim koncie beniaminek tych zmagań piłkarskich zespół FAS KS Fałkowo. W niedzielę 29 września drużyna prowadzona przez Mateusza Siemińskiego kolejny komplet trzech punktów zapisała w szóstej kolejce ligowej w Uchorowie pokonując tamtejszy Klub Sportowy w stosunku 6:1 prowadząc z gospodarzami do przerwy zdecydowanie 3:0. Po tym zwycięstwie przy jednoczesnej porażce rezerw Mieszka Gniezno, na własnym trenie z Lotnik-1997 Poznań, to drużyna z Fałkowa obecnie po sześciu kolejkach objęła przodownictwo w swojej grupie.

Bramka dla KS Uchorowo: Michał Kołodziej 77'

Bramki dla FAS KS Fałkowo: Maurycy Szumański 9’ i 54’, Hubert Rogowski 21, 37’ i 75’, Piotr Wala 50’

Skład FAS KS Fałkowo: Daniel Wlaszczyk, Piotr Król (15' Grzegorz Karasiewicz), Dawid Hamera, Filip Sadowczyk, Dariusz Borowik (46' Piotr Wala), Patryk Cegielski (46' Bartosz Nowicki), Adrian Pokój, Hubert Rogowski (76' Dominik Grzesiak), Maurycy Szumiński, Piotr Włodarczak (70' Kamil Balaicki), Oskar Włodarczyk (70' Hubert Beszterda). Trener: Siemiński Mateusz

Kolejny mecz;
KS Łopuchowo - KS Fałkowo ?

KS 1999 Łopuchowo 6:1 Lider Szczytniki Czerniejewskie 6:1

Niedzieli 29 września z pewnością mile nie będą wspominali piłkarze Lidera Szczytniki Czerniejewskie. Otóż po serii czterech spotkań bez porażki podopieczni Ireneusza Furmanaiaka po raz drugi w trwającej rundzie jesiennej z placu gry schodzili pokonani. Po przegranej na inaugurację z obecnym liderem grupy 2 wielkopolskiej klasy B czyli FAS KS Fałkowo w stosunku 3:2. Drugiej porażki drużyna z Szczytnik Czerniejewskich w trwającym sezonie doznali w meczu wyjazdowym z KS 1999 Łopuchowo przegrywając spotkanie bardzo wysoko bo aż 6:1. Jedynego gola dla Lidera Szczytniki Czerniejewo zdobył w Dominik Jabkiewicz.

Skład Lidera Szczytniki Czerniejewo: Dominik Roszyk, Hubert Kurowski, Dominik Kierzek, Dawid Szejna, Marek Zamiatała, Karol Bułakowski, Przemysław Kuzak, Marcin Piechocki, Dominik Jabkiewicz, Dawid Kierzek, Marek Warda. Trener Ireneusz Furmaniak.

Lider Szczytniki Czerniejewskie - Stella II Luboń     5 października, 16:00

GKS Gułtowy - Wełnianka Kiszkowo 0:1

Drugie zwycięstwo Wełnianki Kiszkowo w tym sezonie stało się faktem. Komplet trzech punktów kiszkowianie na swoim koncie zapisali w niedzielę 29 września w meczu wyjazdowym pokonując GKS Gułtowy w stosunku 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu w zakończonej szóstej serii mistrzowskiej w rozgrywkach wielkopolskiej klasy B grupy V kiszkowianie zdobyli, w ostatniej akcji meczu w doliczonym czasie gry 90+4 minucie. Gola na wagę trzech punktów  zdobył Maciej Występski, który po fenomenalnym podaniu Daniela Wojnowskiego za plecy obrońców gospodarzy, mocnym strzałem z powietrza pokonał bramkarza GKS Gułtowych.

Kolejny mecz
Wełnianka Kiszkowo - KS Uchorowo     6 października, 14:00

Mieszko II Gniezno - Lotnik-1997 Poznań 0:2

Kryzys formy dopadł rezerwy gnieźnieńskiego Mieszka. W niedzielne południe 29 września podopieczni Przemysława Otuszewskiego doznali drugiej porażki w odstępie zaledwie czterech dni, a pierwszej w rozgrywkach ligowych, ulegając na swoim terenie Lotnikowi Poznań 0:2. Goście do przerwy prowadzili jedna bramka z ekipą rezerw Mieszka Gniezno a swoje zwycięstwo przypieczętowali w na początku drugiej połowy zdobyciem drugiego gola. Po tej porażce jak informowaliśmy wcześniej zespół rezerw Mieszka Gniezno stracił pozycję lidera w tabeli wielkopolskiej klasie B grupie V na rzecz drużyny FAS KS Fałkowo.

Bramki dla Lotnika -1997 Poznań: Sławomir Urbaniak 40’ i Sebastian Walkowiak 49’

Skład Mieszka II Gniezno: Wiktor Jóźwiak (46' Jakub Stachowiak), Maciej Tatarski (60' Wojciech Wachowski), Olivier Strosin, Kacper Zimmer, Dominik Wiśniewski (46' Mateusz Rożek), Miłosz Walkowiak, Hubert Walerjańczyk (60' Sawid Tymosz), Maksymilian Sikorski, Jakub Olejniczak (60' Krystian Grzeszczak), Jakub Goździński, Bartosz Goździński. Trener Otuszewski

LKS Kicin - Mieszko II Gniezno     5 października, 13:00

Pełne wyniki 6 kolejki - 28-29 września
KS Uchorowo - KS Fałkowo 1:6
KS Łopuchowo - Lider Szczytniki Czerniejewskie 6:1
Stella II Luboń - LKS Kicin 6:1