FAS KS Fałkowo ogrywa zdecydowanie Polonię Poznań

2020-09-21

W niedzielę 20 września drużyna FAS KS Fałkowo, w ramach wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3 podejmowała na własnym trenie zespół Polonii Poznań .

Spotkanie do którego doszło w ramach szóstej kolejki ligowej po konsekwentnej grze zespołu FAS KS Fałkowo, przez cały mecz zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem podopiecznych Oskara Włodarczyka w stosunku 5:1. Była to już czwarta wygrana fałkowian w tym sezonie przy dwóch zaliczonych porażkach. Przechodząc jednak do wydarzeń piłkarskich w meczu pomiędzy FAS KS Fałkowo a Polonią Poznań. To fałkowianie prowadzenie w niedzielnym meczu 1:0 objęli bardzo szybko. W 5 minucie zespół FAS KS Fałkowo na prowadzenie wyprowadził po asyście grającego trenera Oskara Włodarczyka zdobytą bramką Hubert Rogowski. Na kolejnego gola w wykonaniu fałkowian przybyła publiczność musiała poczekać aż do 31 minuty. Wtedy to na 2:0 prowadzenie FAS KS Fałkowo podwyższył Maurycy Szumiński. Nie upłynęły cztery minuty a fałkowianie prowadzili już 3:0 z swoim rywalem. W 35 minucie trzeci raz celnie do bramki swojego rywala skierował Bartosz Kellner. Ten sam zawodnik dwie minuty później po asyście Mikołaja Kidawy zdobył czwartego gola dla FAS KS Fałkowo. W 40 minucie gościom z Poznania udało się zdobyć gola kontaktowego za sprawą Patryka Tyrzyka. I na przerwę gospodarze schodzili prowadząc zdecydowanie z Polonią Poznań w stosunku 4:1. Po zmianie w niedzielnym meczu, który przebiegał pod kontrolą drużyny FAS KS Fałkowo, padła tylko jedna bramka, którą do końcowego wyniku dopisali gospodarze. Zaraz na początku drugiej połowy w 51 minucie gola ustalającego końcowy wynik spotkania zdobył w ekipie z Fałkowa – Maurycy Szumiński. I mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji strzeleckich jakie wypracowały sonie obie drużyny wynik nie uległ już do końca zmianie. I FAS KS Fałkowo pokonał u siebie zespół Polonii Poznań w stosunku 5:1.

Teraz zespół FAS KS Fałkowo, czeka kolejna walka o punkty ligowe. W niedzielę 27 września zespół pod wodzą grającego trenera Oskara Włodarczyka, uda się do Tarnowa Podgórnego gdzie o godzinie 19.00 zmierzy się z tamtejszymi rezerwami Tarnovii.

Skład FAS KS Fałkowo: Daniel Wlaszczyk, Norbert Darzecki, Filip Sadowczyk (77' Dariusz Borowik), Artem Zakharov, Mikołaj Kidawa (80' Adrian Fiebig), Łukasz Częstochowski, Bartosz Kellner, Hubert Rogowski, Maurycy Szumiński, Piotr Włodarczak (89' Patryk Bąkowski), Oskar Włodarczyk (89' Hubert Beszterda)