FAS KS Fałkowo pokonuje w drugim sparingu Piasta Kobylnica

2020-06-20

Piłkarze FAS KS Fałkowo, którzy od nowego sezonu 2020/2021 jako beniaminek będą o punkty walczyli w wielkopolskiej klasie A, mają za sobą w ramach przygotowań do ligi drugi sparing.

Po wcześniejszym zwycięstwie FAS KS Fałkowo nad zespołem Fary Pelikan Żydowo w stosunku 5:3, drugim sparingpartnerem w ramach przygotowań do nowego sezonu była drużyna, która ubiegły sezon zakończyła na 3 miejscu w wielkopolskiej klasie okręgowej grupie 3 – Piast Kobylnica. W spotkaniu, do którego doszło w Fałkowie w sobotę 20 czerwca lepszym zespołem, który wypracował sobie dużą ilość sytuacji strzelecki okazali się miejscowi piłkarze FAS Klubu Sportowego pokonując swojego rywala w stosunku 3:1. W pierwszej połowie gola na 1:0 wyprowadzając tym samym na prowadzenie FAS KS Fałkowo zdobył zawodnik testowany. Goście jednak do przerwy zdołali doprowadzić do stanu 1:1. W drugiej części spotkania bramki już zdobywali fałkowianie i tak bramkarza z Kobylnicy najpierw pokonał Kamil Balicki a wynik końcowy meczu ustalił zdobyciem gola na 3:1 w ekipie miejscowych Hubert Beszterda. Była to drugie zwycięstwo zespołu FAS KS Fałkowo w ramach przygotowań do nowego sezonu.

Jak można wyczytać na oficjalnej stronie facebooka FAS KS Fałkowo przedstawiciele tego Klubu są bardzo zadowoleni z kolejnego zwycięstwa swojej drużyny z tak wymagającym przeciwnikiem. Miedzy innymi można przeczytać iż : ,,WIARA we własne umiejętności i chęć wygranej pozwoliła dziś być lepszym zespołem. Udowodniliśmy, że ciężka praca na treningach i gra zespołowa przekłada się na możliwość rywalizowania z tego typu rywalami jakim dzisiaj była drużyna Piasta Kobylnica. .
WALKA przez całe 90 minut i nieustępliwość pokazała dziś, że nasz zespół rośnie z każdym treningiem, z każdym meczem. Chcemy grać w piłkę, chcemy cieszyć się tym co robimy. Pamiętajmy, że to był sparing i tutaj wynik nie grał znaczącej roli. To był kolejny sprawdzian naszej drużyny. Wygrana z tak silnym rywalem cieszy i na pewno daje duży powód do zadowolenia!’’

Kolejne spotkanie kontrolne zespół FAS KS Fałkowo rozegra w dniu 4 lipca. Tego dnia o godzinie 17 na własnym trenie fałkowianie podejmować będą zespół Płomienia Nekla.