FAS KS Fałkowo przegrywa w meczu na szczycie ligowej tabeli z Maratończykiem Brzeźno

2020-08-30

Do meczu na szczycie ligowej tabeli wielkopolskiej klasy A klasy grupy 3 doszło w niedzielne przedpołudnie 30 sierpnia w Brzeźnie, gdzie druga drużyna tabeli przed tym spotkanie w ramach trzeciej serii mistrzowskiej podejmowała lidera tych rozgrywek FAS KS Fałkowo.

Pierwsza ligowa porażka zespołu FAS KS Fałkowo stała się faktem. Podopieczni Oskara Włodarczaka po dwóch zdecydowanych zwycięstwach z rzędu w trzeciej kolejce ligowej wielkopolskiej klasy A grupy 3 musieli w Brzeźnie uznać wyższość tamtejszego Maratończyka przegrywając z nim w stosunku 2:1. Fałkowianie tanio skóry w Brzeźnie nie sprzedali przegrywając niedzielny mecz po dość wyrównanej walce boiskowej z swoim rywalem, którzy momentami posiadali lekką przewagę, którą udokumentowali zdobyciem bramki i prowadzeniem 1:0 do przerwy. Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli po dwóch kwadransach gry. W 30 minucie bramkarza z Fałkowa Daniela Walaszczyka pokonał  w ekipie Brzeźna – Tomasz Sitek. Kolejne dwa gole po jednym dla każdej drużyny zostały zdobyte już w drugiej części niedzielnego meczu w jego końcówce.  Najpierw w 82 minucie prowadzenie ekipy z Brzeźna na 2:0 podwyższył Artur Łukasik zaś w 90 minucie bramkę kontaktową dla FAS KS Fałkowo zmniejszającą prowadzenie swojego rywala na 2:1 zdobył Kamil Balicki. Ostateczni spotkanie zakończyło się zwycięstwem Maratończyka Brzeźno w stosunku 2:1.

Teraz zespół z Fałkowa czeka kolejny mecz ligowy. W niedzielę 6 września podopieczni Oskara Włodarczyka podejmować będą o godzinie 12.00 zespół Luboński KS.

Skład FAS KS Fałkowo: Daniel Wlaszczyk, Filip Sadowczyk (55' Dariusz Borowik), Artem Zakharov (77' Adrian Fiebig), Patryk Cegielski, Łukasz Częstochowski (77' Kamil Balicki), Bartosz Kellner, Adrian Pokój, Hubert Rogowski, Maurycy Szumiński, Piotr Włodarczak (80' Piotr Horbik), Oskar Włodarczyk (76' Piotr Musiołowski)