FAS KS Fałkowo rozprawił się u siebie bez problemu z Lubońskim 1943 Luboń

2020-09-08

Kolejne ostre strzelanie w niedzielę 6 września urządzili sobie piłkarze FAS KS Fałkowo, którzy w ramach czwartej kolejki ligowej wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3 zdecydowanie pokonali zespół Lubońskiego 1943 Luboń w stosunku 6:2.

Po wcześniejszych wysokich wygranych podopiecznych Oskara Włodarczyka a mianowicie z Poznaniem FC w stosunku 7:2, Pogromem  Luboń w stosunku 8:0. Fałkowianie o ubiegłotygodniowej wyjazdowej porażce z liderem swojej grupy Maratończykiem Brzeźno w stosunku 2:1, już chyba wymazali z pamięci gdyż po osiągniętym kolejnym wysokim wyniku z Lubońskim 1943 Luboń wszystko wróciło chyba na właściwe tory. Wracając jednak do niedzielnej potyczki piłkarskiej FAS KS Fałkowo z Lubońskim 1943 Luboń. To gospodarze będąc drużyną lepszą, bardziej zdyscyplinowaną i konsekwentną w działaniach. Od początku spotkania chcieli zdominować swojego przeciwnika, i to się udało gdyż pozwoliło to na szybkie prowadzenie po siedmiu minutach 2:0 i spokojną grę w dalszych minutach meczu. Ostre strzelanie dla fałkowian rozpoczął w pierwszej połowie Mikołaj Kidawa wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 1:0 w 4 minucie. Nie upłynęły kolejne trzy minuty a FAS KS Fałkowo prowadził po golu zdobytym w 7 minucie przez Dariusza  Borowika już 2:0. Na kolejne dwa gole autorstwa graczy z Fałkowa przybyła  publiczność na to spotkanie musiała zaczekać aż do końca pierwszej części meczu. W 41 minucie prowadzenie gospodarzy na 3:0 podwyższył Maurycy Szumiński a ostatnią bramkę w tej części spotkania w doliczonym czasie gry 54+1 zapisał na swoim koncie Patryk Cegielski. I FAS KS Fałkowo do szatni schodził prowadząc zdecydowanie z swoim rywalem 4:0. Po zmianie stron w niedzielnym meczu padły jeszcze cztery kolejne gole po dwa dla każdej drużyny. Pierwsze dwa zapisali na swoim koncie fałkowianie. W 71 minucie na 5:0 podwyższył prowadzenie gospodarzy Kamil Balicki a minutę później szóstą bramkę zdobył Maurycy Szumiński. Tak wysokie prowadzenie FAS KS Fałkowo, wprowadziło w grze podopiecznych Oskara Włodarczyka pewne rozprężenie. Goście to w pełni wykorzystali aplikując fałkowianom dwa gole przez co zmniejszyli ich prowadzenie do 6:2. Najpierw w 79 minucie gola kontaktowego dla przyjezdnych zdobył Daniel Czarnecki, ten sam zawodnik był autorem drugiego celnego trafienia do bramki FAS KS Fałkowo w 84 minucie. Ostatecznie jednak mecz wygrał zespół KS Fałkowo pokonując Lubońskiego 1943 Luboń w stosunku 6:2.

Kolejny mecz zespół FAS KS Fałkowo, rozegra 12 września w Poznaniu gdzie będzie o godzinie 16.00 podejmowany przez zespół miejscowego Lotnika 1997.

Skład FAS KS Fałkowo: Daniel Wlaszczyk, Filip Sadowczyk (72' Piotr Horbik), Mikołaj Kidawa (69' Hubert Beszterda), Dariusz Borowik (58' Adrian Fiebig), Patryk Cegielski (62' Kamil Balicki), Łukasz Częstochowski, Piotr Musiołowski (46' Jonasz Dudek), Adrian Pokój, Hubert Rogowski (73' Patryk Bąkowski), Maurycy Szumiński (80' Kacper Fiebig), Oskar Włodarczyk