FAS KS Fałkowo rundę jesienną kończy na pozycji wicelidera!

2019-11-03

Pierwszy weekend listopada był zarazem ostatnim w rozgrywkach jesiennych wielkopolskiej klasy B grupy 5 sezonu 2019/2020 dla beniaminka tych zmagań ligowych drużyny FAS KS Fasłkowo.

W niedzielę 3 listopada podopieczni Oskara Włodarczyka, godnie pożegnali się przed okresem zimowym z swoją publicznością. W spotkaniu jedenastej kolejki ligowej zespół FAS KS Fałkowo podejmował zespół LKS Kicin. Mecz z przedostatnią ekipą rozgrywek fałkowianie po dość zaciętym i wyrównanym  przebiegu rozstrzygnęli na swoją korzyść pokonując swojego rywala w stosunku 4:3. Po tym zwycięstwie zespół FAS KS Fałkowo, rundę jesienną zakończył jako beniaminek wielkopolskiej klasy B grupy 5 na bardzo dobrym drugim miejscu z zdobytymi w 11-tu meczach 26 punktami.

Przechodząc jednak do, krótkiej relacji z niedzielnego meczu pomiędzy FAS KS Fałkowo a LKS-em Kicin. To  gospodarzy rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze od szybko zdobytej bramki. W 5 minucie fłkowian na prowadzenie 1:0 wyprowadził Patryk Cegielski, który po egzekwowanym rzucie wolnym golkipera gości pokonał uderzając piłkę głową. W 20 minucie było już 2:0 dla FAS KS Fałkowo. Piotr Wala w obrębie pola karnego gości odebrał piłkę jednemu z obrońców z Kicina  a następnie w sytuacji sam na sam z golkiperem przyjezdnych posłał mu piłkę z 12 metra po długim słupku do jego bramki. Nie upłynęły kolejne trzy minuty spotkania a z zdobytej bramki kontaktowej cieszyli się goście. Niefrasobliwość obrońców gospodarzy wykorzystał jeden z zawodników z Kicina i posyłając piłkę do bramki Fałkowa z najbliższej odległości przez co zmniejszył on prowadzenie miejscowych do 2:1. Do końca pierwszej połowy obu drużyna nie udało się zdobyć więcej goli. I FAS KS Fałkowo, na przerwę schodził prowadząc 2:1.

Początek drugiej połowy dla zespołu z Fałkowa, nie rozpoczął się dość dobrze. Zaraz po wznowieniu gry w 47 minucie goście zdobytą bramką doprowadzili do stanu 2:2 a w 52 minucie wyszli na prowadzenie po kolejnym zdobytym golu 3:2. O zwycięstwie FAS KS Fałkowo, zadecydowała końcówka meczu. Najpierw w 70 minucie po golu zdobytym przez Maurycego Szumańskiego, gospodarze doprowadzili do stanu 3:3. A  wynik końcowy spotkania 4:3 dla FAS KS Fałkowo, został ustalony w 80 minucie po bramce samobójczej, którą  na swoim koncie zapisał jeden z zawodników LKS Kicin. Teraz zespół z Fałkowa przejdzie okres roztrenowania a następnie piłkarze tej drużyny udadzą się na zasłużone urlopy od piłki nożnej. Do treningów drużyna prowadzona przez Oskara Włodarczyka w ramach przygotowań do rundy wiosennej powróci z początkiem nowego roku 2020.

Skład FAS KS Fałkowo: Daniel Walaszcyk, Jomasz Dudek, Łukasz Podlewski, Dominik Grzesiak, Hubert Rogowski, Dawid Hamera, Piotr Wala, Patryk Cegielski, Piotr Włodarczak, Łukasz Częstochowski, Hubert Beszterda

Na ławce rezerwowej byli: Dawid Karpiński, Kamil Balicki, Maurycy Szumiński, Kacper Gomólski, Oskar Włodarczyk, Adrian Pokój, Dariusz Borowiak.

Roman Strugalski + foto – Szersza relacja fotograficzna z tego spotkania piłkarskiego TUTAJ