FAS KS Fałkowo w derbach gminy Łubowo w Pucharze Polski lepszy od Formaton Piast Łubowo

2020-08-10

W niedzielne przedpołudnie 9 sierpnia w Łubowie doszło do przedsezonowych derbów powiatu gnieźnieńskiego pomiędzy drużynami Formatonu Piast a FAS KS Fałkowo, które już w najbliższy weekend 15-16 sierpnia zawalczą o pierwsze punkty mistrzowskie w rozgrywkach wielkopolskie klasie A grupie 3.

W przedsezonowym przetarciu miejscowy zespół Formatonu Piast Łubowo podejmował rywala za przysłowiowej miedzy ekipę z Fałkowa w ramach pierwszej finałowej rundy Totolotek Pucharu Polski strefy poznańskiej. Przypomnijmy że obie drużyny zawalczyły i to z powodzeniem w rundzie wstępnej Totolotek Pucharu Polski strefy poznańskiej wywalczając sobie awans do dalszej rundy tych rozgrywek piłkarskich. Formatan Piast Łubowo w dniu 2 sierpnia w meczu wyjazdowym pokonał Wełnę Rogoźno w stosunku 3:2 z koli FAS KS Fałkowo w spotkaniu awansem w dniu 26 lipca ograł w Pobiedziskach po serii rzutów karnych 3:1 rezerwy Huraganu w regulaminowym czasie gry odnotowano bowiem remis 2:2.

Wracając jednak do niedzielnego spotkania w Łubowie pomiędzy miejscowym Formatonem Piast a FAS KS Fałkowo, to zwycięsko z tej konfrontacji piłkarskiej wyszli fałkowianie pokonując swojego rywala w stosunku 3:1 prowadząc z nim do przerwy zdecydowanie 2:0. Tym samym Formaton Piast Łubowo przegranym meczem pożegnał się z dalszymi rozgrywkami pucharowymi zaś FAS KS Fałkowo awansowało do dalszej rundy.

Przechodząc do tego co działo się na boisku. To mówiąc szczerze po dziesięciu minutach pierwszej połowy gospodarze powinni prowadzić co najmniej dwoma bramkami. Najpierw w 5 minucie fałkowian od utraty gola uratowała poprzeczka w którą trafił piłką po strzale z dość bliskiej odległości Patryk Kanclerz. Pięć minut później w sytuacji sam na sam znalazł się w ekipie z Łubowa – Filip Adamski lecz i tym razem o dużym szczęściu mogą mówić fałkowianie gdyż pomocnik Piasta dośrodkowaną piłkę w pole karne gości zamiast skierować wprost do niej uderzył ją tak niefortunnie głową że ta odbiła się od słupka i wyszła w plac gry. Pierwsza bramka w niedzielnym meczu padła dopiero w 22 minucie a wynik spotkania otworzył eks łubowianin Mikołaj Kidawa występujący od nowego sezonu w zespole FAS KS Fałkowo. Tą bramką FAS KS Fałkowo wyszedł na prowadzenie 1:0. W 39 minucie goście prowadzili już 2:0. Tym razem golkipera z Łubowa pokonał w ekipie Fałkowa – Dariusz Borowik. Gospodarze wprawdzie po starcie drugiej bramki wprawdzie stwarzali sobie sytuacje strzeleckiej lecz nic z nich nie wynikało. I na przerwę Formaton Piast Łubowo schodził przegrywając z FAS KS Fałkowo w stosunku 2:0. Po zmianie stron w niedzielnym spotkaniu pucharowym zostały zdobyte jeszcze dwie bramki jedną strzelili gospodarze a drugą goście. Najpierw w 55 minucie gola kontaktowego zdobyli łubowianie. Na listę strzelców wpisał się w Formatonie Piast – Filip Adamski. Bramka ta zmniejszyła prowadzenie FAS KS Fałkowo do 2:1. Wynik zaś niedzielnej potyczki piłkarskiej został ustalony w 76 minucie. Gola na 3:1 dla FAS KS Fałkowo zdobył w ekipie przyjezdnej Hubert Rogowski. FAS KS Fałkowo 26 sierpnia rozegra kolejne swoje spotkanie w ramach drugiej rundy finałowej Totolotek Pucharu Polski strefy poznańskiej, lecz kogo będzie miał za rywala przekonany się już niebawem.

Wyjściowy skład Formatonu Piast Łubowo:   Łukasz Kierzek, Arkadiusz Wiśniewski, Filip Adamski, Filip Puglisi, Dawid Zięba, Patryk Kanclerz, Adrian Łucjak, Maciej Adamski, Tomasz Garstka, Jakub Kierzek, Patryk Wasielewski

Na ławce pozostali: Igor Chojnacki, Mikołaj Lewandowski, Filip Kijalkowski, Karol Karasiewicz, Mariusz Jabkiewicz, Kamil Berka

Wyjściowy skład FAS KS Fałkowo: Daniel Walaszczyk, Bartosz Kellner, Mikołaj Kidawa, Kamil Balicki, Hubert Rogowski, Artem Zakharov, Oskar Włodarczyk, Patryk Cegielski, Piotr Włodarczak, Łukasz Częstochowski, Dariusz Borowik

Na ławce pozostali: Adrian Pokój, Piotr Musiołowski, Filip Sadowczyk, Adrian Fiebig, Kacper Fiebig, Jonasz Dudek