Fatalna pierwsza kwarta i pogoń do końca meczu

2016-10-23

Piąte spotkanie w ramach rozgrywek II ligi PZKosz, rozegrali w sobotę koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno.

We własnej hali przy ulicy Łubieńskiego w Gnieźnie, koszykarze z Pierwszej Stolicy Polski podejmowali zespół Gryfa Goleniów, z którym już przyszło gnieźnianom walczyć o punkty na parkietach 3 ligi. Po środowym wyjazdowym meczu w Tarnowie Podgórnym, który drużyna Sklepu Polskiego MKK Gniezno,  przegrała zaledwie dwoma punktami i wcześniejszych dwóch zwycięstwach na swoim terenie i jeszcze jednej porażce wyjazdowej, oczekiwania wobec sobotniego spotkania były raczej optymistyczne. Gryf Goleniów do tej pory po rozegraniu czterech meczy znajdował się niżej w ligowej tabeli od gnieźnian, mając na swoim koncie trzy porażki i jedno zwycięstwo. Z wyników osiągniętych przez koszykarzy z Goleniowa, wynikało że to faworytem sobotniego meczu jeszcze przed jego rozpoczęciem byli koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno. Przypuszczenia okazały się jednak mylne gdyż to zespół z Goleniowa, zgarnął komplet punktów po sobotnim meczu ogrywając zespół Sklepu Polskiego różnicą siedemnastu punktów w stosunku 57:74.

Początek spotkania i przegrana pierwsza kwarta przez gnieźnian ustawiła wynik spotkania. Koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno w pierwszej połowie grali na słabej skuteczności, a zawodnicy Gryfa trafiali bardzo dobrze. Pierwsza kwarta zakończyła się zaskakująco wysoko dla gości 5:23. W drugiej kwarcie już zdecydowanie było lepiej wygrana przez Sklep Polski MKK Gniezno 21:17 sprawiła że na przerwę koszykarze z Pierwszej Stolicy Polski schodzili przegrywając i tak wysoko bo 26 do 40 dla gości.

Trzecia i czwarta kwarta była dużo lepsza w wykonaniu gnieźnian w porównaniu z pierwszą częścią meczu. Wyrównana gra i próba dogonienia rywali sprawiło że drużyna Sklepu Polskiego MKK Gniezno, trzecią kwartę przegrała jednym punktem 14:15 a ostatnia czwarta również dwupunktową przegraną 17:19.  Próba niwelowania przewagi gości wypracowanej po pierwszej kwarcie i w pozostałych trzech udawały się ale tylko do 9-10 pkt gdyż goście skutecznie odpowiadali. Ostatecznie spotkanie mimo ambitnej gry koszykarzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno, zakończyło się ich porażką 57:74.

Mimo porażki sobotni mecz przyniósł sporo emocji. Widać, że chłopacy chcieli, dopingowali się wzajemnie i nie było szukania kozła ofiarnego. To dopiero początek rozgrywek i nie wszystko da się wygrać, a Sklepu Polskiego MKK Gniezno to dobra lekcja pokory, że nie można zacząć gry od drugiej kwarty. Zabrakło w sobotnim meczy koszykarzom z grodu Lecha chłodnej głowy. Wierzymy jednak, że praca na treningach przyniesie efekty, a my będziemy cieszyć się z licznych zwycięstw i najlepsza publika w Gnieźnie będzie oglądała drużynę zwycięską.

SKLEP POLSKI MKK GNIEZNO : GRYF GOLENIÓW 57 : 74 (5:23, 21:17, 14:15, 17:19  )

Najwięcej punktów dla Sklepu Polskiego MKK Gniezno rzucili:
Michał szydłowski -12, Michał Kafarski -10, Piotr Golasiński – 9, Marek Sobkowiak -8 i Szymon Budnikowski -7

Najwięcej punktów dla Gryfa Goleniów zdobyli: Marcin Zarzeczny -21, Marcin Żylak -13, Tomasz Balcerek i Leszek Kulczyński po 10.

Kibice w Gnieźnie będą mogli zobaczyć już kolejne spotkanie ligowe bardzo szybko bo w środę 26 października na kolejny mecz:

Sklep Polski MKK Gniezno - AZS Politechnika Poznań

Zapewne wieczorowa pora meczu to coś czego w wcześniej Gnieźnie nie było. Liga nabiera tępa i będzie czasami tak będzie, że koszykarze będą grali w środku tygodnia w późniejszych godzinach niż zazwyczaj.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do zabawy i do kibicowania od godziny 19.20.

Środa 26.10.2016 o godz. 20:00.