Fatalne błędy w defensywie. KS Gniezno – Clescevia Kleszczewo 1:4

2014-10-11

Już czwartej porażki w tym sezonie doznali piłkarze A-klasowego KS-u Gniezno. Zespół Piotra Kubalewskiego uległ w sobotę 11 października na własnym boisku Clescevii Kleszczewo aż 1:4. Słaba postawa linii defensywnej gnieźnian spowodowała, że beniaminek rozgrywek nie miał problemów ze zdobyciem kompletu punktów.

Początek zawodów przy ulicy Strumykowej nie znamionował fatalnego końca. Wszak w 4 minucie KS Gniezno prowadził 1:0. Po wrzutce Adama Niedzielskiego do siatki gości trafił Jakub Hoffmann, który popisał się skutecznym uderzeniem z pierwszej piłki. W 14 minucie piłkę stracił Mariusz Sawicki, na czym skorzystał zawodnik Clescevii, celnie przymierzając w dalszy narożnik bramki Adam Garczyka. W 27 minucie było już 1:2. Goście wykonywali rzut rożny, po którym jeden z graczy rywali przyłożył nogę i trafił do siatki. Szansę na wyrównanie miał w pierwszej części Sawicki, ale jego strzał obronił bramkarz z Kleszczewa.

Po zmianie stron gnieźnianie usilne starali się doprowadzić do remisu. Jednak bardzo dogodne okazje Sawickiego i Hoffmanna ponownie zatrzymał goalkeeper Clescevii, który był jedną z pierwszoplanowych postaci tego meczu. Z kolei po strzale Krzysztofa Kubalewskiego futbolówkę z linii bramkowej wybił defensor gości. W 70 minucie było 1:3. Tym razem błąd przytrafił się bramkarzowi KS Gniezno, Garczykowi i kolejny gol dla gości stał się faktem. Aż w końcu w 89 minucie gnieźnian dobiła kontra rywali i w efekcie czwarta stracona bramka.

Skład KS Gniezno
: Adam Garczyk – Bartosz Kubalewski, Krzysztof Kubalewski, Bartosz Kapsa, Adrian Pieniążek (Szymon Lewandowski), Marcin Piechocki, Piotr Janusz, Patryk Gardynik (Kamil Karski), Adam Niedzielski (Piotr Kubalewski), Jakub Hoffmann, Mariusz Sawicki.

W niedzielę, 19 października wyjazdowym przeciwnikiem KS Gniezno będzie Polonia II Środa Wielkopolska. Początek zawodów o godzinie 11.