Feryjne kopanie w piłkę zakończone. KS Gniezno najlepszy wśród Gimnazjów a Mieszkowcy wśród Szkół Podstawowych

2014-02-13

W czwartek 13 lutego dobiegły do końca czterodniowe rozgrywki w ramach Turnieju „Dzikich Drużyn” w halowej piłce nożnej pięcioosobowej uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, które rozgrywane były w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie w drugim tygodniu trwania ferii zimowych 2014.

Organizatorem piłkarskich zmagań był Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gnieźnie, który był również fundatorem pucharów dla najlepszych trzech zespołów w każdej kategorii.

Sam turniej rozgrywany był od poniedziałku 10 lutego i trwał jak wspominaliśmy wcześniej do czwartku 13 lutego. W rozgrywkach udział wzięło piętnaście drużyn z czego cztery było ze szkół podstawowych a jedenaście  zespołów z gimnazjów. Mecze rozgrywane były zgodnie z wcześniej przygotowanym regulaminem przez organizatorów turnieju system „każdy z każdym”. I tak drużyny gimnazjalne podzielone zostały na dwie grupy A i B , w których jedna składała się z  sześciu zespołów a druga z pięciu. Kolejnym akcentem rozgrywek wśród drużyn gimnazjalnych po zakończeniu rozgrywek eliminacyjnych w obu grupach był kolejny podział na dwie grupy w zależności  od zajętych miejsc (pierwsza liczyła sześć drużyn a druga pięć ). W grupie pierwszej, tak zwanej mistrzowskiej, znalazły się po trzy najlepsze zespoły, które w eliminacjach w rozgrywkach grupowych zajęły miejsca od 1do 3, a drugą grupę walczącą o miejsca od 7 do 13 utworzyły zespoły, które zajęły pozostałe miejsca po rozgrywkach eliminacyjnych. Podobnie jak było w pierwszym etapie rozgrywki o końcowe miejsca wśród gimnazjalistów odbyły się systemem ,,każdy z każdym”. Wśród podstawówek takiego podziału nie było ze względu na udział tylko czterech drużyn. Mecze, które miały wyłonić najlepszą drużynę turnieju  wśród podstawówek odbyły się również w systemie ,,każdy z każdym” na zasadzie po cztery mecze każda drużyna.

Ostatecznie zwycięzcą tegorocznego turnieju ,,Dzikich Drużyn 2014” wśród gimnazjalistów została drużyna KS Gniezno z zdobytymi 15 punktami. Drugie miejsce zajęła ekipa Huraganu Witkowo z 10 oczkami, a trzecie premiowane pucharem wywalczył zespół Tornada  z 8 punktami.

Wśród czterech drużyn ze szkół podstawowych pierwsze miejsce z kompletem 36 –ciu punktów w rozegranych 12-tu spotkaniach wywalczył zespół Mieszkowców, wyprzedzając ekipę Tornada z zdobytymi 22 oczkami. Trzecia lokata przypadła zespołowi Dynamit II, który zdobył tylko 7 punktów.

Puchary oraz nagrody rzeczowe dla dwóch pierwszych drużyn w obu kategoriach w postaci parasolek w imieniu organizatorów turnieju wręczył kierownik hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego – Ryszard Michalak.

Za rok kolejny turniej z tego samego cyklu, na który już dziś organizatorzy zapraszają.