Festiwal nieskuteczności i porażka Pelikana Niechanowo w Zbiersku

2019-08-18

Na tarczy wrócił zespół Pelikana Niechanowo ze Zbierska, gdzie w ramach drugiej kolejki wielkopolskiej klasy okręgowej był podejmowany przez tamtejszy CKS. Zielono - czarni trochę na własne życzenie ulegli gospodarzom 2:0.

Pierwsza odsłona meczu, toczonego na fantastycznie przygotowanej murawie, była bardzo wyrównanym pojedynkiem. Obie drużyny operowały głównie w środku pola, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Gospodarze stworzyli sobie jedna dogodną sytuację po błędzie defensywy Pelikana, lecz ich gracz przestrzelił w dogodnej okazji. Pelikan stworzył sobie również sytuację podbramkową, nawet zdobył bramkę, lecz Radosław Trybuła był na spalonym w momencie oddawania strzału. Do przerwy było bez bramek.

Po zmianie stron to Pelikan lepiej wszedł w mecz i nadawał ton boiskowym wydarzeniom. Jednak głównym grzechem podopiecznych Andrzeja Stefańskiego była tego dnia skuteczność. W 55 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Radek Trybuła, jednak jego strzał odbił się od wewnętrznej strony słupka i wyszedł w pole. W 63 minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie. Stały fragment gry w prawej strony pola karnego, po którym piłka zagrana na 5 metr od bramki Patryk Szafrana trafiła do napastnika gości, a ten pokonał golkipera zielono - czarnych. Pelikan dążył do wyrównania, lecz dobre sytuacje były marnowane na potęgę. Akcje bramkowe mieli chociażby Radek Trybuła, Przemek Wiśniewski, czy debiutujący w zespole Michał Bełkot. Natomiast za każdym razem na ich drodze stawał bramkarz gospodarzy. Za to miejscowi zadali decydujący cios w 82 minucie meczu. Napastnik Zbierska urwał się obronie niechanowian i pokonał Szafrana w sytuacji sam na sam. Zielono - czarni dążyli do zmiany wyniku, lecz na niewiele się to zdało i pierwsza w sezonie porażka stała się faktem.

Skład Pelikana: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski (Michał Bełkot), Krzysztof Jackowiak, Hubert Świątnicki, Maciej Białas, Jakub Januchowski (Tomasz Winkel), Dawid Urbaniak (Dawid Kustra), Andrzej Stefański, Patryk Jarzyński (Bartosz Staszewski), Radosław Trybuła, Szymon Burgiel (Zbigniew Kościański). Ponadto: Patryk Waluszyński.