Festiwal strzelecki Czarnych Czerniejewo z Plewiskami. Niechanowo wygrywa z Luboniem a Witkowo przegrywa z Chorzeminem!

2022-04-25

W weekend 23-24 kwietnia trzy zespoły z powiatu gnieźnieńskiego, Czarni Czerniejewo, Pelikan Niechanowo oraz Vitcovia Witkowo,rozegrały szóstą już kolejkę z rundy rewanżowej a 21 sezonu 2021/2022 w wielkopolskiej V lidze Red Box grupy 2.

Zespoły z naszego powiatu zaprezentowały się całkiem nieźle w zakończonej 21 kolejce trwającego sezonu 2021/2022 gdyż odnotowaliśmy z ich udziałem dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Ale po kolei.

Czarni Czerniejewo – Grom Plewiska CAMPERSPOL7:0

Okazałe zwycięstwo w sobotę 23 kwietnia zapisali na swoim koncie piłkarze drużyny seniorów Czarnych Czerniejewo. Tego dnia podopieczni duetu trenerskiego Jakub Cierpiszewski i Mateusz Kuliński gościli na własnym trenie i przed własną publicznością zespół Gromu Plewiska CAMPERSPOL. Czerwono-czarni w sobotnim meczu urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki gromiąc swojego rywala aż 7:0. Czarni prowadzenie 1:0 w meczu objęli już w 3 minucie po golu zdobytym przez Daniela Bartkowiaka. W 11 minucie było już 2:0 dla czerwono-czarnych po bramce zdobytej przez Kacpra Boczkowskieg. Ten sam zawodnik w 14 minucie podwyższył prowadzenie Czarnych na 3:0. I takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania Czarnych Czerniejewo z Gromem Plewiska CAMPERSPOL. Po zmianie stron czerwono-czarni nie zwalniali tępa w zdobywaniu kolejnych bramek aplikując swojemu rywalowi kolejne cztery nie tracąc przy okazji żadnej. Festiwal strzelecki wśród czerwono-czarnych w drugiej połowie kontynuował Patryk Krzyżanowski, który zdobytym golem w 48 minucie podwyższył prowadzenie Czarnych na 4:0. W 70 minucie gola numer pięć zdobył dla Czerniejewa – Daniel Bartkowiak. W 80 minucie było już 6:0 dla Czerniejewa po golu zdobytym przez Kacpra Boczkowskiego. A że było to trzecie celne trafienie Boczkowskiego w sobotnim meczu tym samym piłkarz Czarnych ustrzelił przysłowiowego hat tricka. Wynik końcowy spotkania pomiędzy Czarnymi Czerniejewo a Gromem Plewiska CAMPERSPOL, został ustalony w 86 kiedy to Daniel Bartkowiak zdobył gola na 7:0 i podobnie jak Boczkowski zapisał na swoim koncie trzecie celne trafienie do bramki swojego rywala czym ustrzelił on hat tricka. Było to już czwarte zwycięstwo z rzędu Czarnych Czerniejewo.

Skład Czarnych Czerniejewo: Marcel Rembowicz (81' Marcin Krause), Karol Jańczak (70' Łukasz Kirkiewicz), Krzysztof Pawłowski, Kacper Łabędzki (53' Piotr Cyrulewski), Patryk Krzyżanowski (75' Mikołaj Krygier), Daniel Bartkowiak, Daniel Nowaczyk, Bartosz Staszewski (63' Jakub Cierpiszewski), Kacper Boczkowski, Partyk Malinger, Rafał Wawrzyniak

Pelikan Niechanowo – Stella Luboń 1:0

Podobnie jak Czarni Czerniejewo, w dobrych nastrojach plac gry po sobotnim meczu 23 kwietnia opuszczali piłkarze drużyny Pelikan Niechanowo. Podopieczni Przemysława Brzezińskiego, komplet punktów, przy jednym remisie i pozostałych czterech porażkach zapisali na swoim koncie pokonując na Plantach Niechanowskich ekipę Stelli Luboń skromnie bo skromnie 1:0. Wynik spotkania w Niechanowie został ustalony w pierwszych czterdziestu pięciu minutach sobotniego spotkania. Gola na wagę zwycięstwa i trzech punktów dla niechanowian zdobył w 40 minucie Artur Łucki. Pelikan w drugiej połowie wprawdzie miał kilka sytuacji strzeleckich po których mógł podwyższyć swoje prowadzenie lecz ta sztuka mu się nie udała. I mecz pomiędzy Pelikanem Niechanowo a Stellą Luboń zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

Skład Pelikana Niechanowo: Adam Garczyk, Damian Nowaczyk (90' Karol Zwolenkiewicz), Dawid Połatyński, Dawid Kustra, Patryk Jarzyński, Krystian Grzeszczak (82' Hubert Świątnicki), Adrian Łucki (71' Aleks Puglisi), Dawid Łucki (55' Damian Jarzembowski), Klaudiusz Czarnecki (67' Adrian Deka), Michał Wiśniewski, Hubert Mielcarek

Orkan Chorzemin – Vitcovia Witkowo 3:0

Gładką porażkę na swoim koncie z kolei w niedzielę 24 kwietnia odnotowywali w meczu wyjazdowym piłkarze Vitcovii Witkowo. Podopieczni Stanisława Drozdy, ulegli bowiem w Chorzeminie drużynie tamtejszego Orkanu w stosunku 3:0. Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli w 23 minucie po golu zdobytym przez Wojciecha Czwojdraka. Po półgodzinie gry Orkan prowadził już 2:0 po golu zdobytym tym razem przez Patryka Buśko. Trzecia bramka dla gospodarzy padła tuż przed zejściem na przerwę. W 41 minucie bramkę na 3:0 dla Chorzemina strzelił Patryk Dominiak. Po przerwie żaden z drużyn nie udało się zdobyć bramek i mecz zakończył się zwycięstwem Orkanu Chorzemin w stosunku3:0. Witkowianie po tym przegranym meczu muszą wsiąść się do pracy bo jak na razie w sześciu spotkaniach rundy rewanżowej nie odnotowali zwycięstwa wszystkie swoje mecze przegrywając.

Skład Vitcovii Witkowo: Patryk Budzyński, Patryk Bojarski, Radosław Matuszak (46' Piotr Iwiński), Dawid Białas, Patryk Dąbek, Mikołaj Jóźwiak (46' Miłosz Zieliński), Mateusz Wełnitz, Kacper Krajniak, Miłosz Rewers (46' Mateusz Szczęśniak), Oliwier Nowak, Michał Polanowski (68' Krzysztof Spychała)

Kolejne spotkania - kolejka 22 - 30 kwietnia-1 maja

Meblorz Swarzędz -  Czarni Czerniejewo     30 kwietnia, 15:00
Vitcovia Witkowo - GKS Dopiewo               30 kwietnia, 16:00
Lipno Stęszew - Pelikan Niechanowo     30 kwietnia, 14:00

Tabela po 21 kolejkach

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
7.  GKS Dopiewo 21 30 9 3 9 45-34 4 1 6 16-18 5 2 3 29-16
8.  Nasza Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 21 29 8 5 8 37-30 5 2 3 24-15 3 3 5 13-15 1 1 0 1 0 1-1
9.  Vitcovia Witkowo 21 29 8 5 8 19-27 2 4 4 6-15 6 1 4 13-12 1 1 0 1 0 1-1
10.  Polonus Kazimierz Biskupi 21 28 9 1 11 29-39 6 0 5 16-21 3 1 6 13-18
11.  Grom Plewiska 21 26 8 2 11 44-44 4 1 4 25-19 4 1 7 19-25
12.  Czarni Czerniejewo 21 23 7 2 12 39-56 4 1 6 25-28 3 1 6 14-28
13.  Pelikan Niechanowo 21 21 6 3 12 20-55 3 2 6 12-34 3 1 6 8-21
14.  Polanin Strzałkowo 21 20 6 2 13 29-43 4 1 6 15-19 2 1 7 14-24
15.  Stella Luboń 21 11 3 2 16 24-59 2 2 6 16-24 1 0 10 8-35 1 3 1 0 0 4-2
16.  Orkan Konarzewo 21 11 2 5 14 24-45 0 2 8 8-22 2 3 6 16-23 1 0 0 0 1 2-4