Festiwal strzelecki Wełnianki Kiszkowo

2014-09-08

Bardzo udanie zaprezentowali się piłkarze Wełnianki Kiszkowo, w drugiej konfrontacji boiskowej nowego sezonu w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1.

Podopieczni Piotra Wojnowskiego, na inaugurację nowego sezonu 2014/2015, podejmowali w niedzielę 7 września w na własnym terenie w Kiszkowie zespół KS Szczytniki/ Stella II Luboń. Kiszkowianie, w niedzielnym meczu urządzili sobie przysłowiowy festiwal strzelecki gromiąc swojego rywala aż 9:4.
Wynik spotkania otworzył już w 5 minucie Sławomir Kasprzak. Kolejne trafienie dla ekipy z Kiszkowa w 13 min zaliczył Mateusz Krawczyk i Wełnianka Kiszkowo prowadziła już 2:0 przed własnymi kibicami. Kolejne minuty to wyrównana gra ze strony obu drużyn, która zaowocowała feralny faulem we własnym polu karnym w 35 min. Kamila Kupidury. Przeciwnik skutecznie wykorzystał rzut karny uzyskując tym samym kontaktową bramkę. Minutę później bo w 36 min, Maciej Zabierek strzelając bramkę na 3:1 pokazał, że Wełnianka Kiszkowo zamierza rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść a podyktowany wcześniej karny był tylko "wypadkiem przy pracy". Już 4 minuty później w 40 min. ten sam zawodnik naszej drużyny - Maciej Zabierek ponownie pokonał bramkarza gości zwiększając prowadzenie na 4:1. Trzy minuty później (43 min) o swojej obecności i umiejętnościach strzeleckich przypomniał sobie kapitan naszej drużyny - Marcin Zamiara strzelając gola na 5:1. Bramkę do szatni na podsumowanie dobrej połowy spotkania dołożył Łukasz Górny ustalając tym samym wynik do przerwy na 6:1.

Na początku drugiej połowy trener Piotr Wojnowski dokonał dwóch zmian wprowadzając za Łukasza Górnego - Łukasza Jałoszyńskiego i za Macieja Zabierka - Szymona Burgiela dając tym samym znak, że druga połowa będzie równie ciekawa. Początek jednak był zgoła inny niż zakładano. W 60 min goście strzelając bramkę zmienili wynik na 6:2. Jednak w 73 min. swoje umiejętności strzeleckie pokazał Szymon Burgiel podwyższając wynik na 7:2. W 78 min goście strzelając bramkę na 7:3 pokazali, że nie zamierzają wyłącznie przyglądać się jak Wełnianka Kiszkowo strzela im bramki. Radość z kontaktowej bramki nie trwała długo. Już w 80 min Mateusz Krawczyk zwiększył wynik na 8:3. W 80 minucie trener dokonał kolejnych zmian. Za Mateusza Krawczyka wprowadził Cezarego Dąbrowskiego a za Dawida Jeżewskiego - Bartłomieja Szmydke wzmacniając linię pomocy. Już 5 min później w 85 min. ponownie zaznaczył swoją obecność na boisku Marcin Zamiara strzelając kolejna bramkę na 9:3. Ostatnie słowo należało do gości ze Szczytnik, którzy w 86 min uzyskali jeszcze jedno trafienie na 9:4. Takim wynikiem zakończyło się inauguracyjne spotkanie Wełnianki Kiszkowo.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Babrakowski, Piotr Talarczyk, Arnold Sądej, Kamil Kupidura, Maciej Lisiecki, Łukasz Górny (46" Łukasz Jałoszyński), Marcin Zamiara, Mateusz Krawczyk (80" Cezary Dąbrowski),   Dawid Jeżewski (80" Bartłomiej Szmydke), Sławomir Kasprzak, Maciej Zabierek (46" Szymon Burgiel)

12. GKS Gułtowy                2     0     1-9
Orkan Działyń wycofał się przed rozpoczęciem rozgrywek.

Kolejny mecz Wełnianka Kiszkowo, rozegra  na wyjeździe w Swarzędzu gdzie będzie podejmowany przez zespół miejscowego Meblorza o godzinie 15.00.