Finał Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w Unihokeju

2022-04-13

W dniach 9-10 kwietnia Polski Związek Unihokeja wraz z UKS Błyskawica zorganizował Finał Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w Unihokeju.

W finale, który odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Czerniejewie,  spotkały się cztery najlepsze drużyny wyłonione w wyniku rozgrywek w rundzie zasadniczej:
1.    SKS Olimpia Łochów (województwo mazowieckie)
2.    UKS Bankówka Zielonka (województwo mazowieckie)
3.    UKS Absolwent Siedlec (województwo wielkopolskie)
4.    UKS Błyskawica Niechanowo (województwo wielkopolskie)

W sobotę pierwszego dnia zawodów rozegrane zostały mecze półfinałowe, które zakończyły się następującymi wynikami:
SKS Olimpia Łochów 12:6 UKS Błyskawica Niechanowo
UKS Bankówka Zielonka 10:5 UKS Absolwent Siedlec

Drugiego dnia zawodów w niedzielę 10 kwietnia w meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny
UKS Błyskawica Niechanowo i UKS Absolwent Siedlec. Mecz bardzo wyrównany i zacięty do samego końca, o zwycięstwie zadecydowała dogrywka. Mecz zakończył się wynikiem 6:5 dla drużyny z Siedlca, która tym samym wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

Mecz finałowy pomiędzy Olimpią Łochów i Bankówką Zielonka to mecz na wysokim poziomie sportowym. Zawodnicy obydwu drużyn prezentowali bardzo wysokie umiejętności techniczne i taktyczne. Cały mecz odbywał się pod dyktando drużyny z Łochowa, która w 20 minucie meczu prowadziła już 5:0. Mając takie prowadzenie drużyna z Łochowa nie wypuściła już zwycięstwa ze swoich rąk i wynikiem 7:3 zdobyła złoty medal i Mistrzostwo Polski Juniorów Starszych w Unihokeju w sezonie 2021/2022.

Puchary, medale, nagrody indywidualne wręczyli Janusz Sternicki Prezes Polskiego Związku Unihokeja, Szymon Robaszkiewicz Wójt Gminy Niechanowo, Tadeusz Szymanek Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo, Bożena Jaworska Przewodnicząca Rady Gminy Niechanowo, Teresa Bartz Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Niechanowo, Dawid Kaźmierczak Radny Gminy Niechanowo.

Zawodnicy zostali wyróżnienie nagrodami indywidualnymi. Mateusza Sadolewskiego z SKS Olimpia Łochów wybrano MVP sezonu 2021/2022