Finał Województwa Wielkopolskiego SPG w Szachach Drużynowych w ramach XVII Licealiady

2016-03-04

W piątek 4 marca w Szkole Podstawowej im. A. Fiedlera w Zbąszyniu odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach Drużynowych w ramach XVII Licealiady.

W turnieju zagrało 36 szkół. Prawo startu miały po dwie najlepsze szkoły z każdego powiatu. Pierwszą Stolicę Polski reprezentowały I i II Liceum Ogólnokształcące. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie 15 min. na partię dla zawodnika. I Liceum w składzie Paulina Bartoszak, Jakub Pogodziński, Kamil Żurawski, Andrzej Adamski z dorobkiem 6 punktów wywalczyło 25 miejsce. Reprezentacja II Liceum w składzie Paulina Kałużna, Marek Nawrocki, Szymon Dopierała, Michał Gołańczyk rozpoczęła turniej z 8 pozycją startową ustalaną na podstawie uśrednionych rankingów drużyn. Po szóstej rundzie „Piętnastka” z dorobkiem 8 pkt. zajmowała 7 pozycję. Wygrana w siódmej rundzie w stosunku 3:1 znacząco poprawiła notowania tego zespołu. Ostatecznie zdobyli 10 punktów i zakończyli turniej na 3 miejscu.

Dziesięć najlepszych zespołów otrzymało pamiątkowe dyplomy, najlepsza trójka także medale i grawertony. Medaliści uzyskali prawo startu w Finale Ogólnopolskim.

Opiekunami gnieźnian byli: Paweł Gorczyński (I LO) i Krzysztof Kamiński (II LO).

Klasyfikacja końcowa turnieju (medaliści):
1 miejsce: I LO Leszno
2 miejsce: VIII LO Poznań
3 miejsce: II LO Gniezno

Szczegółowe wyniki:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/tdr_1515/final_standings_teams&7.html


Krzysztof Kamiński + foto
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,final-wojewodztwa-wielkopolskiego-spg-w-szachach-druzynowych-w-ramach-xvii.html