Formaton Piast Łubowo kończy rozgrywki pucharowe już na rundzie wstępnej

2019-08-15

Nie udało się awansować drużynie Formatonu Piast Łubowo, do pierwszej rundy Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego. W czwartek łubowianie w spotkaniu rundy wstępnej PP ulegli po rzutach karnych juniorom Huraganu Pobiedziska w pierwotnym czasie gry w meczu był remis 3:3.

Spotkanie odbyło się na boisku w Pobiedziskach o godz. 11:00. Podopieczni trenera Marcina Sporakowskiego od początku starali się wysoko naciskać na przeciwników, ale gospodarze bardzo dobrze operowali piłką i wychodzili spod opresji. W pierwszych 20/30 minutach oba zespoły miały po kilka sytuacji, jednak albo piłka trafiła w obramowanie bramki, albo lepszy od strzelającego okazywał się bramkarz.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1, a obie bramki dla Łubowa zdobył krótko po swoim wejściu na boisko Patryk Giżycki. W drugiej połowie wynik meczu starali się wyrównać gospodarze, jednak kapitalnie w bramce interweniował Artur Sosna. Konsekwentne ataki zawodników Huraganu w końcu przyniosły efekt bramkowy i na tablicy widniał wynik 2:2.
Na 3:2 dla Formaton Piasta Łubowo bramkę zdobył Krystian Grzesiak. Po jego strzale piłka najpierw trafiła słupek i wróciła do niego, ale dobitka znalazła drogę do bramki. Stan meczu 3:3 wyrównali gospodarze po pięknym strzale z dystansu ich pomocnika.

W przypadku remisu w początkowych fazach rozgrywek Pucharu Polski nie ma dogrywek, dlatego zaraz po regulaminowym czasie gry odbyła się seria rzutów karnych. Do jedenastek zostali wyznaczeni: Karol Karasiewicz, Maciej Adamski, Mikołaj Kidawa, Paweł Kulczak i Damian Grzesiak. Strzał Pawła Kulczaka obronił golkiper Pobiedzisk, natomiast Damian Grzesiak trafił w słupek. Stojący w bramce Łubowa Artur Sosna obronił jeden rzut karny, a przy kilku uderzeniach piłka ocierając o jego ręce znalazła się w siatce. W tym układzie do pierwszej rundy PP szczebla okręgu poznańskiego awansowali juniorzy Huraganu Pobiedziska wygrywając mecz w rzutach karnych 4:3.

Skład: Artur Sosna - Michał Kanclerz, Arkadiusz Wiśniewski, Paweł Kulczak, Adrian Wachoń - Karol Karasiewicz, Karol Szwajcowski - Damian Grzesiak, Mikołaj Kidawa, Filip Adamski - Mariusz Jabkiewicz

Ponadto: Jacek Nowak, Patryk Kanclerz, Krystian Grzesiak, Patryk Giżycki, Kamil Berka, Maciej Adamski

Pierwszy mecz ligowy zawodnicy Formaton Piast Łubowo rozegrają w najbliższą sobotę o godz. 16:00 w Mieścisku z miejscowym Sokołem.