Formaton Piast Łubowo pokonany. Lechita Kłecko wciąż w grze o awans!

2019-05-26

Kto w sobotnie popołudnie 25 maja nie wybrał się na Stadion Miejski w Kłecku może żałować. Zgromadzona publiczność obejrzała emocjonujący mecz derbowy na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego, w którym miejscowy Lechita Kłecko w ramach 23 kolejki ligowej poznańskiej klasy A grupy 1 podejmował zespół Formatonu Piast Łubowo.

Na Stadionie Miejskim w Kłecku, w sobotę doszło do pojedynku dwóch drużyn, które jako jedyne w tym sezonie zdołały zatrzymać lidera rozgrywek - Meblorz Swarzędz. Te dwie ekipy, przed sobotnim meczem były również ligowi sąsiedzi, ponieważ w tabeli dzieliły je zaledwie trzy punkty. Te właśnie przedmeczowe wyliczanki oraz nie rozstrzygnięte spotkanie jesienią 2018 roku gdzie w Łubowie odnotowano bezbramkowy wynik zapowiadało spore emocje piłkarskie. I tak też było.

Spotkanie nie najlepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, gdyż już w 3. minucie stracili Damiana Wiśniewskiego, który został sfaulowany i musiał opuścić plac gry. Zawodnicy z Formatonu Piasta Łubowo swoich szans szukali głównie po indywidualnych szarżach Mikołaja Kidawy i lidera klasyfikacji strzelców poznańskiej klasy A grupy 1 - Damiana Grzesiaka. Jednak dobrze dysponowany tego dnia był golkiper Lechity - Daniel Wojciechowski, który udanie bronił ich strzały. Było to tak aż do 34. minuty, w której to Oskar Włodarczyk wykorzystał chwilę nieuwagi i podał do Karola Karasiewicza, który sprytnym strzałem otworzył wyniki meczu wyprowadzając Formaton Piast Łubowo na prowadzenie 1:0. Odpowiedź Lechity była jednak natychmiastowa. Sławomir Kasprzak dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a największym sprytem w polu karnym gości z Łubowa zachował Jakub Wiśniewski i było 1:1. Ten wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron odważniej zaatakowali kłecczanie, efektem tego było bramka w 54. Minucie dająca Lechicie prowadzenie 2:1. Tym razem Hubert Nowak dośrodkował piłkę w pole karne łubowian, a celny strzał niemal spod końcowej linii oddał Michał Kaczor. Na kolejne trafienia zgromadzona publiczność musiała czekać aż do 79. minuty, kiedy to goście za sprawą Macieja Adamskiego doprowadzili do ponownego remisu 2:2. Lechici znów kapitalnie zareagowali na straconego gola i chwilę później Bartosz Wiśniewski zagrał piłkę za linie obrony Piasta do Sławomira Kasprzaka, który zauważył wybiegającego Jakuba Wiśniewskiego. Ten drugi bez większych problemów skierował piłkę do bramki łubowian i Lechita ponownie objął prowadzenie 3:2. Sędzia do regulaminowego czasu dołożył 8 minut i właśnie w doliczonym czasie przysłowiową kropkę nad "i" pewnym strzałem postawił Paweł Kadłubowicz, ustalając wynik derbów powiatu gnieźnieńskiego na 4:2 dla Lechity Kłecko. Lechita wygrał czwarty raz z rzędu, a już 17-sty raz w tym sezonie i dzięki temu wciąż liczy się w walce o awans do Klasy Okręgowej.

Skład Lechita: Daniel Wojciechowski - Krzysztof Kubalewski, Mateusz Kriger, Damian Wiśniewski (5' Adrian Guzik, Kamil Roszkowiak, Michał Kaczor, Paweł Kadłubowicz, Jakub Wisniewski (83' Michał Kędziora), Sławomir Kasprzak (87' Kamil Janas), Bartosz Wiśniewski (90'+2 Patryk Tomczak), Hubert Nowak (72' Rafał Walczak)

Skład Formatonu Piasto Łubowo: Oskar Kidawa, Karol Karasiewicz (46' Patryk Kanclerz), Mikołaj Kidawa (90' Mariusz Jabkiewicz), Oskar Włodarczyk (60' Krystian Grzesiak), Patryk Cegielski, Przemysław Wolniewicz, Adrian Wachoń (50' Michał Kanclerz), Łukasz Reszelewski, Yurii Mazur (70' Karol Szwajkowski), Damian Grzesiak, Maciej Adamski

Już za tydzień kolejne derbowe starcie przed zawodnikami Lechity Kłecko, tym razem podopieczni Piotra Kubalewskiego zmierzą się w wyjazdowym meczu z Pelikanem Niechanowo. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na niedzielę 2 czerwca na godzinę 17.00. Z kolei Formaton Piast Łubowo tego samego dnia o godzinie 12.00 podejmować będzie ekipę Juranda Koziegłowy.