Formaton Piast Łubowo pokonuje rezerwy Pogoni Mogilno w meczu okupionym kontuzjami

2020-07-12

W niedzielne południe 12 lipca w Łubowie seniorzy rozegrali kolejny sparing przygotowujący do nowego sezonu.Rywalem były rezerwy Pogoni Mogilno, który w nowym sezonie będzie rozgrywał swoje mecze w Kujawsko-Pomorskiej klasie okręgowej.

Mecz to od początku walka z obu stron w środku pola, gdzie przewagę mieli rośli pomocnicy rywala. W około 15 minucie na długie wybicie zdecydował się bramkarz z Łubowa, nieporozumienie w między obroną a golkiperem gości i piłka znalazła się w siatce. I było po golu samobójczym zdobytym przez gości 1:0 dla Formatonu Piast Łubowo. W 35 minucie po starciu z zawodnikiem rywali Karol Karasiewicz nabawił się urazu stawu skokowego i trener Marcin Sporakowski zmuszony został dokonać zmianę.

W drugą połowę lepiej weszli goście, którzy w 55 minucie zdobyli bramkę na 1:1 wykorzystując złe ustawienie defensywy Piasta. Na odpowiedź ze strony Piasta długo kibice nie musieli czekać. W 60 minucie do wybitej piłki przez obronę gości dopadł przed polem karnym Patryk Kanclerz i uderzeniem z powietrza wyprowadził na prowadzenie łubowian 2:1.

W 70 minucie doszło do bardzo groźnej sytuacji w środkowej części boiska. Do walki o górną piłkę wyskoczył Maciej Adamski, który zderzył się głowami z rywalem. Rozcięty łuk brwiowy u zawodnika rywali i podejrzenie złamania nosa u skrzydłowego Formatonu Piast Łubowo.

W ostatnich minutach z gry więcej sytuacji mieli goście, którzy oddali więcej strzałów, ale że w bramce dobrze spisywał się bramkarz Piasta wynik nie uległ już zmianie. I spotkanie zakończyło się zwycięstwem łubowian 2:1. Po meczu Maciej Adamski udał się do szpitala do Poznania, gdzie będzie miał przeprowadzone szczegółowe badania. O stopniu urazu poinformujemy w osobnym komunikacie.

Formaton Piast Łubowo/ foto archiwum SportGniezno.pl

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,formaton-piast-lubowo-pokonuje-rezerwy-pogoni-mogilno-w-meczu-okupionym.html