Formaton Piast Łubowo przegrywamy z rezerwami Kłosa Zaniemyśl na zakończenie sezonu

2019-06-16

Piłkarze Formatonu Piast Łubowo, w sobotę 15 czerwca meczem na własnym trenie rozgrywanym w ramach 26 kolejki ligowej poznańskiej klasy A grupy 1 zakończyli bardzo udany dla siebie sezon 2018/2019 zajmując w tabeli czwarte miejsce.

Tego dnia rywalem podopiecznych Arkadiusza Kościańskiego w ostatnim spotkaniu sezonu była ekipa rezerw Kłosa Zaniemyśl. Łubowianie o tym meczu z pewnością będą chcieli jak najszybciej zapomnieć gdyż mimo prowadzenia przez większość spotkania ulegli oni rezerwą Kłosa Zaniemyśl w stosunku 4:3. Formaton Piast Łubowo, w sobotni mecz z rezerwami Kłosa Zaniemyśl wszedł bardzo dobrze. Łubowianie od początku spotkania stworzyli sobie nad swoim rywalem optyczną przewagę co udokumentowali zdobytą bramką w 17 minucie, którą to wyszli na prowadzenie 1:0. Przemysław Wolniewicz obsłużył celny podaniem Damiana Grzesiaka, a ten uderzają piłęi z powietrza wpakował ją do bramki swojego rywala. W 28 minucie to goście cieszyli się z zdobytego gola, którzy to doprowadzili do stanu 1:1. Autorem bramki w szeregach przyjezdnych okazał się Marek Krzysztofiak. I kiedy wydawało się że na przerwę oba zespoły będą schodzić remisując z sobą. Gola do szatni w 45 minucie, po którym to Formaton Piast Łubowo ponownie wyszedł na prowadzenie 2:1 zdobył Damian Grzesiak. Po zmianie stron już na początku drugiej odsłony sobotniego meczu łubowianie zdobyli trzeciego gola. Bramkę w 59 minucie, po której to Formaton Piast Łubowo podwyższył swoje prowadzenie do 3:1 zapisał  na swoim koncie Oskar Włodarczyk. To co się stało w samej końcówce sobotniego meczu w Łubowie, trudno na tą chwile wytłumaczyć. Podopieczni Arkadiusza Kościańskiego może zostali uśpieni przez swojego rywal a może na końcowy wynik meczu miał wpływ panujący niemiłosierny tego dnia upał. Tak czy inaczej mimo zdecydowanego prowadzenia przez większość meczu łubowianie dali sobie strzelić trzy gole, które przesadziły o ich porażce 3:4. Wszystkie trzy bramki drużyna rezerw Kłosa Zaniemyśl, zdobyła praktycznie w krótkim odstępie czasu. Najpierw w 81 minucie prowadzenia Formatonu Piast Łubowo do 3:2 zmniejszył Adam Sobucki. Ten sam zawodnik po kolejnym golu w 84 minucie doprowadzi do stanu 3:3 a ostateczny cios łubowianom zadał w 87 minucie Marcin Szafczyk.

Mimo porażki w ostatnim meczu sezon 2018/2019 udział drużyny Formatonu Piasta Łubowo, należy uznać za bardzo udany. Podopieczni Arkadiusza Kościańskiego zajęli w ligowej tabeli poznańskiej klasy A grupy 1 wysokie czwarte miejsce. Rozgrywki wygrała drużyna Meblorza Swarzędz przed Lechitą Kłecko i oba te zespoły awansowały do poznańskiej klasy okręgowej. Na trzecim miejscu rozgrywki zakończył inny zespół z naszego powiatu Pelikan Niechanowo.

Teraz zespół Formatonu Piast Łubowo, przejdzie okres roztrenowania, następnie piłkarze udadzą się na zasłużone urlopy by po nich przystąpić do przygotowań letnich do nowego sezonu 2019/2020 w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Patryk Giżycki, Oskar Włodarczyk (60' Miłosz Kasprzyk), Oskar Kidawa, Przemysław Wolniewicz, Arkadiusz Wiśniewski, Adrian Wachoń, Łukasz Reszelewski, Mariusz Jabkiewicz (46' Rafał Mucha), Krystian Grzesiak, Damian Grzesiak, Maciej Adamski.