Formaton Piast Łubowo przywozi komplet punktów z Brzeźna

2022-09-21

Po dwóch porażkach i jednym remisie cenny komplet punktów z meczu wyjazdowego w rozgrywkach wielkopolskiej kasy A PROTON grupy 3 nowego sezonu 2022/20223 przywieźli seniorzy Formatonu Piast Łubowo.

W niedzielę 18 września podopieczni Marcina Sporakowskiego, w ramach czwartej kolejki ligowej podejmowani byli w Brzeźnie przez tamtejszego Maratończyka. Łubowianie w końcu przerwali passę meczu bez zwycięstwa i po wcześniejszych dwóch porażkach i remisie zainkasowali tym razem komplet punktów na swoim koncie pokonując swojego rywala zajmującego ostatnie miejsce w ligowej tabeli 4:1. Goście w niedzielnym meczu prowadzenie 1:0 objęli bardzo szybko bo już w 7 minucie. Bramkę dla Formatonu Piast Łubowo zdobył Dawid Dzieńkowski przy asyście Maksymiliana Sikorskiego. Kolejne bramki w tym meczu padały już w drugiej jego części chociaż oba zespoły stwarzały sobie okazje do ich zdobywania. Na początku drugiej połowy spotkania łubowianie zaaplikowali swojemu rywalowi drugiego gola. Na 2:0 prowadzenie Formatu Piast Łubowo podwyższył Mariusz Jabkiewicz, któremu asystował ponowie Maksymilian Sikorski. Cztery minuty później było już 3:0 dla podopiecznych Marcina Sporakowskiego po golu zdobyty, tym razem przez Jakuba Kierzka. Ostatnie dwie bramki w niedzielnym meczu zostały zdobyte już w samej końcówce spotkania. W 90 minucie gola na 4:0 prowadzenie Formatonu Piast Łubowo podwyższył Arkadiusz Wiśniewski z kolei gospodarze w doliczonym czasie gry 90+3 minuty bramkę kontaktową a zarazem honorową zdobył Sebastian Słomian. I spotkanie zakończyło się zwycięstwem Formatonu Piast Łubowo w stosunku 4:1.

W kolejnym spotkaniu mistrzowskim przeciwnikiem Formatonu Piast Łubowo, na własnym trenie będzie ekipa Wełny Rogoźno. Do tego meczu dojdzie w niedzielę 25 września o godzinie 11 września.