Formaton Piast Łubowo remisuje w meczu kontrolnym z Pelikanem Niechanowo

2020-02-19

W środę 19 lutego zespół Formatonu Piast Łubowo, w Gnieźnie w ramach przygotowań do rundy rewanżowej wielkopolskiej klasy A grupy 9 sezonu 2019/2020 rozegrał drugie spotkanie kontrolne tej zimy.

Przeciwnikiem podopiecznych Marcina Sporakowskiego był zespół Pelikana Niechanowo, przygotowujący się do zmagań wiosennych w wielkopolskiej klasie okręgowej grupie 2. Spotkanie po dość wyrównanym przebiegu zakończyło się remisem 3:3 mimo że do przerwy prowadził Pelikan Niechanowo w stosunku 2:1.

Środowe spotkanie zaczęło się dla piłkarzy Formaton Piasta nie najlepiej, w 12 minucie źle spod własnego pola karnego piłkę zagrał Maciej Adamski, tam przechwycił ją Patryk Jarzyński i zdobył gola. W 30 minucie Przemysław Wiśniewski zagrał do Patryka Jarzyńskiego, a Arkadiusz Wiśniewski nie przeciął podania i ten ponownie zdobył bramkę dla Niechanowa. Już po dwóch minutach bramkę kontaktową dla Formaton Piasta zdobył Filip Adamski po świetnym dograniu od Mikołaja Kidawy. W 38 minucie sędzia dopatrzył się rzutu karnego w polu karnym Naszych zawodników. Do jedenastki podszedł grający trener Pelikana Andrzej Stefański, a jego strzał obronił Wojciech Kalmus. Sędzia dopatrzył się zbyt wczesnego opuszczenia linii bramkowej przez golkipera z Łubowa i zgodnie z przepisami zarządził powtórzenie rzutu karnego. Tym razem strzał Stefańskiego wylądował na słupku.

W drugiej połowie stan meczu wyrównał Formaton Piast Łubowo. W pole karne w 58 minucie dośrodkował Przemysław Wolniewicz, a Filip Adamski skierował piłkę głową do bramki. W 60 minucie na 3:2 bramkę zdobył Maciej Adamski. W doliczonym czasie gry bramkę wyrównującą dla Pelikana Niechanowo zdobył Dawid Urbaniak.

Kolejny mecz kontrolny Formaton Piast Łubowo, rozegra 22 lutego podejmując zespół Sparty Janowiec.