Formaton Piast Łubowo remisuje z liderem swojej grupy!

2019-05-19

W niedzielne popołudnie 19 maja w Łubowie kibice, którzy zasiedli na trybunach stadionu Gminnego Klubu Sportowego Piasta Łubowo, z pewnością na brak emocji piłkarskiej nie mogli narzekać.

Tego dnia bowiem podopieczni Arkadiusza Kościańskiego, w ramach 22 kolejki poznańskiej klasy A grupy 1 podejmowali obecnego lidera swojej grupy zespół Meblorza Swarzędz. Spotkanie po bardzo zaciętym przebiegu zakończyło się remisem 1:1 przez co oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli. Co do samych wydarzeń piłkarskich. To pierwsze piętnaście minut oba zespoły przeznaczyły na badanie swoich sił przeprowadzając szybkie akcje na jedną jak i drugą bramkę kończąc je strzałami. W 27 minucie gospodarze zdecydowali się na wyprowadzenie szybkiego kontrataku na bramkę swojego rywala co w efekcie przyniosło im zdobycie gola i objęciem prowadzenia 1:0. Patryk Kanclerz precyzyjnym podaniem obsłużył niepilnowanego w polu karnym gości Damiana Grzesiaka a ten długo się nie zastanawiając strzałem z 11 metra wpakował po ręce interweniującego golkipera Meblorza piłkę do jego bramki. Miejscowi idąc za ciosem jeszcze do końca pierwszej połowy mogli zdobyć jeszcze jedną bramkę. Najdogodniejsze sytuacje ku temu mieli ponownie Damian Grzesiak w 29 minucie meczu oraz Maciej Adamski w 35 minucie. Wynik jednak do końca pierwszej połowy nie uległ zamianie i Formaton Piast Łubowo na przerwę schodził prowadząc 1:0. W drugiej połowie gra wyglądała podobnie jak w pierwszej oba zespoły stwarzały sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramek, jednak strzały zawodników jednej jak i drugiej drużyny albo były niecelne lub padały łupem obu bramkarzy. I kiedy wydawało się że Formato Piast Łubowo, jednobramkowe prowadzenie dowiezie do końca meczu. W doliczonym czasie gry w 95 minucie goście z Swarzędza zdobyli gola na wagę remisu 1:1. Bramkę na swoim koncie zapisał Tomasz Filusz. Tym samym oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli.

Następne spotkanie Formaton Piast Łubowo, rozegra 25 maja kiedy to o godzinie 16.00 podejmowany będzie w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego w Kłecku przez zespół miejscowego Lechity.