Formaton Piast Łubowo remisuje z Owińskami

2021-05-30

W niedzielę 30 maja w Łubowie miejscowa drużyna Formatonu Piasta w ramach rozgrywek wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3 rozegrała kolejny swój mecz ligowy.

Podopieczni Marcina Sporakowskiego, tego dnia w ramach 23 kolejki ligowej podejmowali na własnym trenie zespół Błękitnych Owińsk. Spotkanie, które miało dość wyrównany przebieg i mimo że to gospodarze prowadzili do przerwy jedną bramką zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów przez obie drużyny w ligowej tabeli. Gospodarze po kilku stworzonych sobie sytuacjach strzeleckich swego dopiero dopięli w końcówce pierwszej połowy. W 43 tuż przed zejściem do szatni zespół Formatonu Piast Łubowo na prowadzenie 1:0 wyprowadził zdobytą bramką Mariusz Jabkiewicz. Łubowianie z swojego prowadzenia cieszyli się do 64 minuty drugiej połowy wtedy to goście za sprawą zdobytego gola przez Mateusza Ciężkiego doprowadzili do stanu 1:1. Podopieczni Marcina Sporakowskiego, wprawdzie do końca drugiej części niedzielnego meczu mieli jeszcze kilka sytuacji strzeleckich ażeby tą potyczkę piłkarską rozstrzygnąć na swoja korzyść lecz w decydujących ,momentach zawodziła ich skuteczność. A że wynik meczu do końca już nie uległ zmianie tym samym spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym.

Następny mecz Formaton Piast Łubowo, rozegra również na własnym trenie 3 czerwca kiedy to o 10.30 podejmować będzie ekipę Pogromu Luboń.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Igor Chojnacki (70’ Łukasz Kierzek), Przemysław Wolniewicz, Patryk Wasielewski (78' Jacek Nowak), Aleks Puglisi, Mariusz Jabkiewicz (90' Karol Zwolenkiewicz), Tobiasz Garstka, Jakub Połatyński, Jakub Kierzek, Maciej Różycki, Maksymilian Sikorski, Patryk Kluczyński