Formaton Piast Łubowo remisuje z Pogonią Książ Wielkopolski!

2019-05-02

W wtorek 1 maja w ramach szóstej kolejki ligowej z rundy rewanżowej poznańskiej klasy A grupy 1, zespół Formatonu Piasta Łubowo podejmował na własnym trenie drużynę Pogoni Książ Wielkopolski.

Faworytem meczu jeszcze przed jego rozpoczęciem byli łubowianie zajmujący trzecie miejsce w ligowej tabeli swojej grupy. Spotkanie jednak dla podopiecznych Arkadiusza Kościańskiego, nie ułożyło się po ich myśli gdyż Formaton Piast zremisował mecz z niżej notowaną drużyną 1:1 dzieląc się tym samym punktami w ligowej tabeli. Komplet trzech  punktów goście wyrwali łubowianom rzutem na taśmę w doliczonym czasie gry.

Wtorkowe spotkanie Farmaton Piast Łubowo, zaczął w swoim stylu od szybko zdobytego gola i objęcia prowadzenia. Już w 10 minucie gospodarze  na prowadzenie 1:0 po podaniu piłki od Macieja Adamskiego wyprowadził strzałem z woleja posłał futbolówkę w samo okienko bramki gości strzeżonej tego dnia przez Sławomira Dembskiego z 16 metra Mikołaj Kidawa. W 25 minucie łubowianie mogli prowadzić dwoma bramkami, gdyby jeden z zawodników Formatonu Piast wykorzystał podyktowany rzut karny, który zdołał wybronić bramkarz Pogoni – Sławomir Dembski. Chwilę później sędzia prowadzący to spotkanie pokazał kilka żółtych kartek dla zawodników Pogoni. W konsekwencji w 27 minucie czerwoną kartkę ujrzał zawodnika drużyny przyjezdnych Mariusz Piasecki, który musiał opuścić plac gry. Od tego momentu goście mecz kończyli w dziesiątkę. Łubowianie przewagi liczbowej na boisku jednak nie potrafili wykorzystać w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. W wyniku czego na przerwę schodzili prowadząc 1:0. Po zmianie stron siły w postaci liczby gorzcy obu drużyn się wyrównały. W 65 minucie bowiem w następstwie drugiej żółtej kartki Przemysław Wolniewicz ujrzał czerwoną i on podobnie jak wcześniej zawodnik Pogoni – Piasecki, musiał opuścić plac gry. W tym układzie oba zespoły kończyły wtorkowy mecz w dziesiątkę. Kiedy wydawało się że łubowianie dowiozą do końca meczu jednobramkowe prowadzenie. W doliczonym czasie gry w 92 minucie goście zdobyli gola na wagę remisu 1:1. Wyrównującego gola zdobył w ekipie przyjezdnej Kamil Galusik przy asyście Piotra Galusika. W tym układzie spotkanie zakończyło się remisem a co za tym idzie podziałem punktów w ligowej tabeli przez oba zespoły.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Wojciech Kalmus, Michał Kanclerz Patryk Cegielski Przemysław Wolniewicz Paweł Kulczak Karol Szwajcowski Karol Karasiewicz Damian Grzesiak Mikołaj Kidawa Maciej Adamski Krystian Grzesiak.

Na ławce byli : Oskar Włodarczyk Adrian Łucjan Adrian Wachoń Patryk Giżycki Patryk Kanclerz Yura Mazur Mariusz Jabkiewicz

Następne spotkanie mistrzowskie zespół Formatonu Piast Łubowo, rozegra 5 maja na wyjeździe gdzie o godzinie 18.00 podejmowany będzie przez drużynę Antaresu Zalasewo.