Formaton Piast Łubowo w pierwszym meczu rundy wiosennej zdecydowanie przegrywamy z Polonią Poznań

2021-04-25

Od porażki rozpoczęli rozbrat miesięczny z rozgrywkami ligowymi po zniesieni obostrzeń związanych z trwającą nadal epidemią COVID-19 dla dalszego uprawiania sportu amatorskiego piłkarze Formatonu Piast Łubowo.

W niedzielę 25 kwietnia łubowianie podejmowali u siebie w ramach rozgrywek rundy rewanżowej wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3 zespół Polonii Poznań. Spotkanie dla podopiecznych Marcina Sporakowskiego, zdecydowanie nie ułożyło się po ich myśli gdyż poznaniacy zakończyli to spotkanie zdecydowanym zwycięstwem w stosunku 4:0.

Pierwsza połowa to zabójcza skuteczność gości, którzy zamienili na gole 2 dośrodkowania oraz wykorzystali okazje do kontrataku po wykonywanym przez nas rzucie rożnym. Najpierw do bramki gospodarzy celnie już w 7 minucie trafił Dominik Bartniczuk. W 18 minucie łubowianie stracili drugiego gola, którego autorem w ekipie Polonii Poznań zdobył Szymon Depa. Wynik pierwszej połowy na 3:0 dla przyjezdnych ustalił natomiast w 22 minucie zdobytym golem Maksymilian Gawrecki. W drugiej połowie, przyjezdni wykorzystali kolejne dośrodkowanie oraz obijali słupki Formatonowi Piast Łubowo. Wynik końcowy spotkania dla Polonii Poznań, został ustalony w 79 minucie. Przysłowiową kropkę nad ,,i” w drużynie przyjezdnej ustalił zdobytą bramką Patryk Tyrzyk. I Polonia Poznań wygrała niedzielne spotkanie gładko 4:0.

W tym meczu widać było dużo lepsze przygotowanie fizyczne gości i lepszą organizację gry. Trzeba mieć nadzieję, że po odbytych kolejnych treningach łubowianie złapią odpowiedni rytm, który podopieczni Marcina Sporakowskiego mieli przed ponad miesięczną przerwą, spowodowaną brakiem możliwości odbywania treningów i rozgrywania sparingów.

Szansa na rehabilitację zespołu z Łubowa już za tydzień gdzie 3 maja o godzinie 16.00 w Łubowie podopieczni Marcina Sporakowskiego podejmować będą  drużynę Luboński KS

Skład Formatonu Piast Łubowo:Igor Chojnacki, Arkadiusz Wiśniewski, Adrian Łucjan, Mikołaj Lewandowski (46' Patryk Kanclerz), Aleks Puglisi (60' Dawid Zięba), Filip Adamski (75' Mariusz Jabkiewicz), Tobiasz Garstka, Patryk Kluczyński (66' Patryk Wasielewski), Jakub Kierzek, Mateusz Cieżki (46' Jacek Nowak), Maksymilian Sikorski