Formaton Piast Łubowo zwycięża drugi raz z rzędu w rundzie wiosennej

2019-04-08

Piłkarze Formatonu Piast Łubowo, zapisali na swoim koncie drugie zwycięstwo z rzędu w rundzie wiosennej sezonu 20188/209 w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1.

Po wcześniejszej zdecydowanej wygranej na inauguracje rundy rewanżowej, kiedy to Formaton Piast Łubowo przed własna publicznością i na swoim trenie pokonał zdecydowanie KSBG Manieczki w stosunku 5:0. Kolejnym przeciwnikiem łubowian w drugiej kolejce ligowej w niedzielne popołudnie 7 kwietnia, również u siebie była drużyna Clescevi Kleszczewo. Spotkanie po dość zaciętym jego przebiegu zakończyło się zwycięstwem Formatonu Piast Łubowo w stosunku 2:1. Była to już druga wygrana z rzędu łubowian w rozpoczętej tydzień temu rundzie rewanżowej.

Co do samego przebiegu meczu pomiędzy Formatonem Piast Łubowo a Clescevią Kleszczewo. To sotkanie od pierwszej do ostatniej minuty było bardzo trudne i do samego końca nie można było jednoznacznie stwierdzić która drużyna zdobędzie komplet punktów.

Wynik meczu otworzył w 26 minucie Damian Grzesiak, który dobrze poradził sobie w sytuacji oko w oko z bramkarzem. Wychodzący golkiper gości na moment zawahał się, gdy chciał skrócić dystans do strzelającego i później mógł już tylko odprowadzać wzrokiem piłkę zmierzającą do bramki - na reakcję było już za późno. W 33 minucie spotkania goście wyrównali. Dalekie rzuty za autu, które od pierwszych minut siały popłoch w formacji defensywnej Formatonu wreszcie znalazły adresata, a atakujący z Kleszczewa celnie skierował piłkę do siatki i było 1:1.Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa niedzielnego meczu.

W drugiej części gry Łubowo chcąc zdobyć komplet punktów podeszło wyżej. Odważne akcje, uderzenia z dystansu i obijanie słupków/poprzeczki nie dawały radości zgromadzonym kibicom. Tę radość dała im akcja przeprowadzona w 65 minucie spotkania, gdy Oskar Włodarczyk dograł do Damiana Grzesiaka, a ten ponownie dał prowadzenie swojemu zespołowi. W kolejnych minutach gry Formaton Piast Łubowo grał znacznie rozsądniej i decydował się na ataki pamiętając o zabezpieczeniu tyłów. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło i sędzia odnotował zwycięstwo gospodarzy 2:1.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Wojciech Kalmus - Adrian Wachoń, Łukasz Reszelewski , Przemysław Wolniewicz, Arkadiusz Wiśniewski - Yura Mazur, Karol Szwajcowski - Damian Grzesiak, Mikołaj Kidawa , Maciej Adamski - Oskar Włodarczyk

Z ławki weszli: Michał Kanclerz, Krystian Grzesiak, Rafał Mucha, Mariusz Jabkiewicz, Adrian Łucjan, Patryk Giżycki

Kolejny mecz Formaton Piast Łubowo, rozegra 14 kwietnia gdzie o 14.00 podejmowany będzie przez Polonię Poznań.

Błękitni Owińska 1-1 Zawisza Dolsk

Piast Łubowo/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ