Formaton Piast Łubowo zwycięża w pierwszym sparingu

2019-07-20

Pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu 2019/2019 w poznańskiej klasie A grupie 3 piłkarze Formatonu Piast Łubowo prowadzeni przez trenera Marcina Sporakowskiego zakończyli meczem kontrolnym w sobotnie popołudnie 20 lipca z drużyną Pogoń II Mogilno.

Lepiej w mecz, który odbył się w Łubowie weszli zawodnicy Piasta i już na samym początku sobotniego spotkania otworzyli jego wynik. Podanie z głębi pola od Krystiana Grzesiaka na gola zamienił Mikołaj Kidawa. I Formaton Piast Łubowo wyszedł na prowadzenie 1:0. Na 2:0 podwyższył jeszcze Oskar Włodarczyk, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem po prostopadłym podaniu Krystiana Grzesiaka. Przed przerwą goście zdążyli zdobyć gola kontaktowego i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1.

Początek drugiej połowy to sytuacje z obu stron, jednak żaden ze strzałów nie znalazł drogi do bramki zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Dopiero w 75 minucie po indywidualnej akcji Damiana Grzesiaka, najlepiej odnalazł się w polu karnym gości Mariusz Jabkiewicz, który z najbliższej odległości zdobył trzeciego gola dla piłkarzy Formaton Piasta Łubowo. I spotkanie zakończyło się więc wynikiem 3:1 dla łubowian.