Formaton Piast Ługowa przegrywa w Owińskach

2020-10-18

Drugiej porażki z rzędu doznali piłkarze drużyny Formatonu Piast łubowo, w rozgrywkach wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3.

Po ostatniej zdecydowanej porażce w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego gdzie Formaton Piast Łubowo musiał uznać wyższość FAS KS Fałkowo przegrywając z nim 7:2. Kolejnej porażki podopieczni Marcina Sporakowskiego, doznali w sobotę 17 października w Owińskach gdzie w ramach meczu dziesiątek kolejki ulegli miejscowej drużynie Błękitnych w stosunku 4:0. Jak można wyczytać na klubowym facebooku Formatonu Piast Łubowo, kierownictwo tego klubu z pewnych względów od czwartku próbowało przełożyć sobotnie spotkanie wnioskując o to u władz ligowych. Niestety zaprezentowane przez Klub z Łubowa  argumenty okazały się zdaniem ZPN niewystarczające i w zaistniałej sytuacji władze Klubu podjęły  odpowiedzialną decyzję wyjazdu na mecz w zaledwie w 13 osobowym składzie. Co wpłynęło wymiernie na odniesioną porażkę łubowian w Owińskach. Jeśli chodzi o przebieg meczu pomiędzy Błekitnymi Owińska a osłabionym kadrowo Formatonem Piast Łubowo. To gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszkli w 3 minucie po golu zdobytym przez Artura Bredowa. Tuz przed zejściem do szatni miejscowi podwyższyli swoje prowadzenia na 2:0 po golu Wojciecha Chudzikowskiego. Ten sam zawodnik na początku drugiej części sobotniego spotkania zdobył w 60 minucie trzecią bramkę dla Błękitnych Owińsk. Wynik zaś końcowy meczu 4:0 dola zespołu z Owińsk został ustalony w 78 minucie po bramce zdobytej przez Wojciecha Paluszkiewicza.

Kolejne spotkanie zespół Formatonu Piast Łubowo, rozegra w niedzielę 25 października kiedy to w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego będzie o godzinie 11.00 podejmował na własnym trenie ekipę WKS Owieczki.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Łukasz Kierzek, Jakub Kierzek, Bartosz Łucjan (78' Mariusz Jabkiewicz), Karol Zwolenkiewicz, Patryk Kluczyński (80') Mikołaj Lewandowski, Maciej Adamski, Patryk Kanclerz, Karol Karasiewicz, Adrian Łucjan, Karol Szwajcowski, Dawid Zięba