Futsaliści KS Gniezno w pełni przygotowań do sezonu

2015-09-02

Zespół futsalistów Klubu Sportowego Gniezno aktywnie przygotowuje się do inauguracji sezonu 2015/2016 w grupie północnej I ligi futsalu.

We wtorek, 1 września biało-czerwoni rozegrali w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego mecz  sparingowy z ekstraklasowym Euromasterem Chrobrym Głogów. Spotkanie składało się z 3 tercji po 25 minut (bez zatrzymywania czasu). Pierwszą tercję gnieźnianie wygrali 2:1, po drugiej był  remis 3:3, a całe spotkanie zakończyło się także remisem 4:4. Dwie bramki dla  KS Gniezno zdobył Mariusz Sawicki, a po jednej Marcin Greser i  Mateusz Jedliński. Gospodarze wystąpili  w tym spotkaniu w następującym skladzie; Wasielewski, Fitt, Jedliński, Greser, Rychłowski, Kaźmierczak, Heliasz, Sawicki, Zajkowski, Banasik, Szydzik, Lewandowski.

Wart  podkreślenia jest fakt, że w barwach Chrobrego zagrał dotychczasowy kapitan KS Gniezno Jacek Sander, który od nowego sezonu bronić będzie barw ekstraligowca z Głogowa. Do innego zespołu ekstraklasy - Red Dragons Pniewy w letniej przerwie odeszli natomiast Oskar Stankowiak i Piotra Błaszyk. Mimo tych osłabień gnieźnianie są pozytywnie nastawieni przed nadchodzącym sezonem. Wcześniej zremisowali 6:6 w Obornikach  z tamtejszym  Wicherkiem, a w miniony weekend wzięli udział Warsaw Futsal Cup w Warszawie wygrywając jednak tylko jedno spotkanie z AZS UMSC Lublin 1:0. Ostatecznie turniej będący jednocześnie mistrzostwami Polski AZS wygrał AZS Uniwersytet Gdański. Na drugiej pozycji uplasowała się Gatta Active Zduńska Wola, a na najniższym stopniu podium uplasował się AZS Uniwersytet Warszawski. Kolejne miejsca zajęły: Futsal Nowiny, AZS WSIiU Malwee Łódź, KS Gniezno i AZS UMCS Lublin. W najbliższą sobotę zespół prowadzony przez  Michała Wasielewskiego i Adama Heliasza wyjedzie na rewanżowy sparing do Głogowa.