Futsaliści KS Gniezno wysoko pokonali Unisław Team PBDI

2015-02-07

W sobotę, 7 lutego, w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego odbył się mecz 13. kolejki rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu. Zespół Klubu Sportowego Gniezno podejmował Unisław Team PBDI. Gnieźnianie zwyciężyli w tym spotkaniu 8:2. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Dariusz Rychłowski, a po jednym golu zdobyli: Oskar Stankowiak, Jacek Sander, Mariusz Sawicki, Marcin Greser, Bartosz Banasik i Mikołaj Bereźnicki.

Już w 2. minucie groźną dwójkową akcję przeprowadzili gospodarze Mariusz Sawicki i Mateusz Jedliński, jednak strzał tego drugiego zablokował Mikołaj Wojciechowski. Trzy minuty później na indywidualny atak zdecydował się Dariusz Rychłowski, który ładnym zwodem minął obrońcę i pokonał bramkarza gości. W odpowiedzi Krystian Belzyt będąc w sytuacji „sam na sam" posłał piłkę minimalnie obok prawego  słupka gnieźnieńskiej bramki. W 12. minucie było już 2:0. W okolicach linii środkowej boiska piłkę odebrał rywalom Jacek Sander. Następnie kilkoma podaniami z Oskarem Stankowiakiem we dwójkę  „rozmontowali” obronę gości i ostatecznie młodzieżowiec KS wpakował futbolówkę do pustej bramki gości. Po chwili bliski zdobycia kontaktowego gola był dwukrotnie Mateusz Fredyk. Najpierw w sytuacji „sam na sam" posłał piłkę niewiele ponad poprzeczką bramki gospodarzy, a chwilę później minimalnie spóźnił się do podania zamykając akcję z prawej strony boiska. W  14. minucie po faulu gości Marcin Greser egzekwował rzut wolny tuż sprzed linii szóstego metra, ale strzelił wyraźnie ponad spojeniem słupka z poprzeczką. W odpowiedzi najpierw Szymon Kocienieski strzelił z dalszej odległości - minimalnie obok prawego słupka, a minutę później Jakub Hapka w sytuacji „sam na sam” posłał wprawdzie piłkę pod interweniującym Michałem Wasielewskim, ale też wyraźnie obok lewego słupka gnieźnieńskiej bramki. W 17. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Dariusz Rychłowski, który po przechwycie piłki w środkowej strefie strzałem z około 8 metrów podwyższył  na 3:0. Minutę później bliski zdobycia czwartego gola był Adam Heliasz, ale minimalnie spóźnił się z zamknięciem akcji po zagraniu z prawego skrzydła Dariusza Rychłowskiego. W końcówce pierwszej połowy bardziej zdecydowanie zaatakowali goście i zaowocowało to zdobyciem bramki. Strzałem z lewego skrzydła po szybkim kontrataku popisał się Mateusz Fredyk ustalając wynik pierwszej połowy na 3:1. Na początku drugiej części meczu silny strzał Adama Heliasza obronił  Mikołaj Wojciechowski, a po chwili mocne uderzenie Mateusza Komura z około 12 metrów sparował Michał Wasielewski. W 29. minucie Mariusz Sawicki urwał się obrońcom gości i strzelił w pełnym biegu zewnętrzną częścią stopy, ale minimalnie niecelnie. W 34. minucie Bartosz Banasik po zamieszaniu podbramkowym podwyższył na 4:1. Od tego momentu goście w akcjach ofensywnych zastępowali bramkarza piątym zawodnikiem. Początkowo manewr taktyczny zastosowany przez trenera Jerzego Siemienieckiego przyniósł powodzenie. W 35. minucie Mateusz Fredyk zakończył bowiem silnym strzałem hokejowy zamek drużyny gości, ale później wykorzystując brak bramkarza rywali festiwal strzelecki (głównie z własnej połowy boiska) urządzili sobie gospodarze.  Na listę strzelców wpisali się kolejno: Jacek Sander, Mariusz Sawicki, Marcin Greser i Mikołaj Bereźnicki, który ustalił rezultat meczu na 8:2.