Futsaliści Mieszka pokonani przez beniaminka w Lesznie

2017-10-11

Na mecz 3. kolejki grupy północnej I ligi futsalu zespół Mieszka Gniezno wyjechał w sobotę, 7 października do Leszna, gdzie był podejmowany przez beniaminka - GI Malepszy Futsal. Spotkanie zakończyło się nieoczekiwanie wysokim zwycięstwem gospodarzy 8:2.

Leszczynianie już w 1. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Łukasza Pieczyńskiego. Do przerwy było już 5:0, a na listę strzelców wpisali się Dariusz Pieczyński, Filip Walczak i dwukrotnie Piotr Pietruszko. W tej sytuacji od początku drugiej połowy gnieźnianie w akcjach ofensywnych zaczęli zastępować bramkarza piątym zawodnikiem. Ten manewr taktyczny przyniósł nawet powodzenie. W 25. minucie pierwszego gola dla Mieszka zdobył Szymon Słowiński, a po chwili na listę strzelców wpisał się Paweł Kaźmierczak. Nadzieje mieszkowców na doprowadzenie choćby do remisu zostały jednak szybko rozwiane. W 26.  minucie Łukasz Pieczyński zagrał idealnie do Przemysława Czajki, który  pewnym strzałem tuż przy słupku podwyższył na 6:2. Nerwowa atmosfera na boisku zaowocowała  chwilowym osłabieniem gnieźnieńskiego zespołu. W 28. minucie Marcin Greser za dyskusję z sędzią otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Końcówka spotkania należała już wyraźnie do gospodarzy. W 30. minucie dwójkową akcję przeprowadzili bracia Pieczyńscy, a celnym strzałem zakończył ją Łukasz. Minutę później wynik spotkania na 8:2 ustalił Damian Drewnowski. Leszczynianie odnieśli pierwsze, historyczne zwycięstwo w rozgrywkach I Polskiej Ligi Futsalu, a gnieźnianie wciąż są w tym sezonie bez punktu w rozgrywkach ligowych.

GI Malepszy Futsal  Leszno - Mieszko Gniezno 8:2 (5:0)

GI Malepszy Futsal - Łukasz Pieczyński - 2 (1’, 30’), Piotr Pietruszko - 2 (8’, 14’), Dariusz Pieczyński - 1 (7’), Filip Walczak - 1 (14’), Damian Drewnowski - 1 (31')

Mieszko - Szymon Słowiński - 1 (25’), Paweł Kaźmierczak - 1 (25’)

GI Malepszy Futsal - Łukasz Błaszczyk, Filip Twardowski, Damian Drewnowski, Przemysław Czajka, Łukasz Pieczyński, Dariusz Pieczyński, Piotr Pietruszko, Bartosz Wojtyniak, Filip Walczak, Hubert Olszak, Jakub Molicki, Jan Martin, Łukasz Janowicz, Sergiej Czamukha

Mieszko - Dawid Kasprzyk, Maciej Zięba, Bartosz Banasik, Marcin Greser, Adam Heliasz, Marcin Daszczuk, Kamil Karski, Szymon Słowiński, Paweł Kaźmierczak, Marcin Marcinkowski, Jakub Szydzik

W pozostałych meczach 3. kolejki padły rezultaty:

AZS UZ Zielona Góra - Politechnika Gdańsk 11:2
Constract Lubawa - Helios Białystok 2:0
Unisław Team Unisław - FC Kartuzy 3:5

LSSS/wybierzLębork.pl Lębork - Auto Wicherek Oborniki 4:6
Red Devils Chojnice - AZS UW Warszawa 8:1

Zespół Mieszka z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje przedostatnią pozycję w ligowej tabeli. W najbliższą sobotę, 14 października, będzie jednak szansa na poprawę tej sytuacji. Gnieźnianie  podejmą bowiem w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego Unisław Team, który do tej pory także przegrał wszystkie mecze. Początek spotkania o g. 19.