Futsaliści Mieszka pokonani w derbach Wielkopolski

2017-02-18

W sobotę, 18 lutego, zespół futsalistów Mieszka Gniezno wyjechał do Obornik, gdzie w spotkaniu 15. kolejki grupy północnej I ligi zmierzył się z tamtejszym KS Futsal. Derby Wielkopolski zakończyły się zwycięstwem gospodarzy 5:3.

Oborniczanie już do przerwy prowadzili 4:1. Pierwszego gola dla KS Futsal zdobył w 6. minucie  były zawodnik gnieźnieńskiego zespołu - Jacek Sander.  Dwie minuty później wyrównał Bartosz Banasik, ale kolejne bramki w tej części meczu strzelali już tylko gospodarze: Tomasz Wicberger, Marek Majchrzak i Marcin Antczak. Po zmianie stron gnieźnianie ruszyli do odrabiania strat. W 24. minucie pierwszą bramkę w pierwszoligowych rozgrywkach, w barwach Mieszka, zdobył Alan Polus. Sześć minut później kontaktowego gola  strzelił Adam Alamenciak i doszło do emocjonującej końcówki. Gnieźnianie starali się doprowadzić do remisu, ale w ostatnich sekundach meczu to gospodarze postawili kropkę nad „i”.  Wynik meczu na 5:3 ustalił Mikołaj Orczykowski zapewniając gospodarzom zwycięstwo w derbach Wielkopolski.

Futsal Oborniki - Mieszko Gniezno  5:3 (4:1)

Futsal Oborniki - Jacek Sander  - 1 (6’), Tomasz Wicberger - 1 (9’), Marek Majchrzak - 1 (14’), Marcin Antczak  - 1 (18’), Mikołaj Orczykowski - 1 (40’)

Mieszko Gniezno -  Bartosz Banasik - 1 (8’), Alan Polus - 1 (24’), Adam Alamenciak - 1 (30’)

Futsal Oborniki - Daniel Szepczyński, Mikołaj Wicberger, Bartosz Łeszyk, Mikołaj Orczykowski,  Marek Majchrzak, Tomasz Wicberger, Jakub Krzyżanowski, Jacek Sander, Dawid Walczak, Marek Antczak, Mateusz  Ostrowski, Damian Adamski, Patryk Rau

Mieszko Gniezno - Michał Wasielewski, Dawid Kasprzyk, Maciej Zięba, Mateusz Jedliński, Adam Alamenciak, Bartosz Banasik, Mikołaj Bereźnicki, Marcin Greser, Adam Heliasz, Łukasz Ligierski, Alan Polus

W innych meczach 15. kolejki padły rezultaty

Politechnika Gdańska  - TAF Unikat Toruń  8:5
Constract Lubawa  - AZS Uniwersytet Warszawski 1:2
KU AZS UZ Zielona Góra  -  Słoneczny Stok Białystok 1:6
Team Lębork - Credo Futsal Piła 7:1
Unisław Team Unisław - Elhurt-Elmet Helios Białystok  2:2

Po  porażce w Obornikach mieszkowcy zajmują 7. miejsce w ligowej tabeli mając w dorobku 20 punktów.  W najbliższą sobotę, 25 lutego, w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego  w zaległym meczu 14. kolejki gnieźnianie podejmować będą Team Lębork.