Futsaliści Mieszka pokonani w Gdańsku

2017-12-02

Na mecz 10. kolejki rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu zespół Mieszka Gniezno wyjechał w sobotę, 2 grudnia, do Gdańska, gdzie w hali Centrum Sportu Akademickiego był podejmowany przez tamtejszą Politechnikę. Gnieźnianie przystąpili do tego spotkania bez pięciu podstawowych zawodników. Gospodarze natomiast, po wygranej przed tygodniem w Unisławiu, podtrzymali dobrą passę i zwyciężyli 5:2.

Gospodarze już w 2. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Szymona Hołowienki. Gnieźnianie jednak walczyli ambitnie i dziewięć minut później Bartosz Banasik zdobył wyrównującą bramkę. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem 1:1 gola „do szatni” zdobył dla gospodarzy Mikołaj Kowalski wykorzystując fakt, że za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę boisko musiał  opuścić Paweł Kaźmierczak.  Mimo kolejnego osłabienia kadrowego zespołu gości na początku drugiej połowy nadal trwała wyrównana walka. Po trafieniach Adama Lamczyka i kolejnym golu Bartosza Banasika było 3:2. Z upływem czasu gnieźnianie grając mocno okrojonym składem mieli coraz mniej sił i gospodarze wykorzystali to skrupulatnie. W 36. minucie czwartego gola dla politechników zdobył Marek Szmydki, a trzy minuty później wynik spotkania na 5:2 ustalił Łukasz Szmydki.

Politechnika Gdańsk - Mieszko Gniezno 5:2 (2:1)

Politechnika Gdańsk - Szymon Hołowienko - 1 (2’), Mikołaj Kowalski - 1 (20’), Adam Lamczyk - 1 (22’), Marek Orzoł - 1 (36’), Łukasz Szmydki - 1 (39')

Mieszko - Bartosz Banasik - 2 (11’, 22’)

W pozostałych meczach 10. kolejki padły rezultaty:

AZS UZ Zielona Góra - Futsal  Oborniki 9:5
Helios Białystok - FC Kartuzy 6:4
Constract Lubawa - AZS UW Warszawa 7:1
Unisław Team Unisław - LSSS Lębork 5:4
Futsal Leszno - Red Devils Chojnice 2:3

Zespół Mieszka z dorobkiem 9 punktów zajmuje dziesiątą pozycję w ligowej tabeli.  Na zakończenie I rundy zmagań mieszkowcy zmierzą sięz Heliosem Białystok. To spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 9 grudnia, o g. 19 w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego.