Futsaliści Mieszka przegrali w Chojnicach

2018-03-11

Na mecz 17. kolejki grupy północnej I ligi futsalu zespół Mieszka Gniezno wyjechał do Chojnic, gdzie w niedzielę, 11 marca, był podejmowany przez tamtejszą drużynę Red Devils. Gnieźnianie przystąpili do tego meczu w mocno osłabionym składzie i nie sprostali rywalom, którzy ostatecznie zwyciężyli 7:2.

Gnieźnianie wyjechali do Chojnic zaledwie w dziewięcioosobowym składzie (w tym dwóch bramkarzy).  Gospodarze wykorzystali to i już w 3. minucie objęli prowadzenie. Po szybkiej wymianie podań Dawida Kasprzyka pokonał Jakub Mączkowski.  Jedenaście  minut później ponownie na listę strzelców wpisał się Mączkowski tym razem wykorzystując dokładne dośrodkowanie w pole karne Sebastiana Wojciechowskiego. W końcówce pierwszej połowy mieszkowcy zdobyli kontaktowego gola. Dobrze rozegrany rzut wolny zakończył celnym strzałem Mikołaj Bereźnicki. Do przerwy gospodarze prowadzili zatem zaledwie jedną bramką. Tuż po zmianie stron gnieźnianie doprowadzili nawet do remisu. Podanie z rogu wykorzystał Bartosz Banasik atomowym uderzeniem pokonując bramkarza gospodarzy. Z upływem czasu mający tylko trzech zawodników na zmianę mieszkowcy zaczęli odczuwać już jednak trudy tego meczu, a gospodarze sukcesywnie ostrzeliwali bramkę Dawida Kasprzyka. W 24. minucie ładnym strzałem z woleja popisał się Jeven Moroz. Cztery minuty później  ładną indywidualną akcją popisał się Sebastian Wojciechowski mijając dryblingiem dwóch zawodników gnieźnieńskich i posyłając piłkę do bramki między nogami Dawida Kasprzyka. Na  5:2 podwyższył w 34. minucie Łukasz Sobański, a dzieła dopełnił Przemysław Laskowski zdobywając dwie bramki w odstępie minuty i ustalając wynik spotkania na 7:2.

Red Devils Chojnice - Mieszko Gniezno 7:2 (2:1)

Red Devils  - Jakub Mączkowski - 2 (3’, 14’), Przemysław Laskowski  - 2 (36’, 37’), Jeven Moroz - 1 (24’), Sebastian Wojciechowski - 1 (28’), Łukasz Sobański - 1 (34’)

Mieszko  - Mikołaj Bereźnicki - 1 (18’), Bartosz Banasik - 1 (21’)

Red Devils - Michał Werner, Artur Czarnowski, Sebastian Kartuszyński, Przemysław Laskowski, Jakub Mączkowski, Witalij Kolesnik, Sebastian Wojciechowski, Łukasz Sobański, Dominik Laskowski, Patryk Kubiszewski, Jeven Moroz, Damian Mazurkiewicz, Adrian Kaczorowski

Mieszko - Dawid Kasprzyk, Maciej Zięba, Bartosz Banasik, Mikołaj Bereźnicki, Paweł Kaźmierczak, Alan Polus, Kamil Karski, Jakub Szydzik, Piotr Kubiak

W innych meczach 17. kolejki padły rezultaty:

Futsal Oborniki - Politechnika Gdańsk 0:1
AZS UW Warszawa - FC Kartuzy 8:3
LSSS Lębork - Helios Białystok 1:3

Unisław Team Unisław - AZS UZ Zielona Góra 3:4

Futsal Leszno - Constract Lubawa 0:2

Zespół Mieszka wciąż zajmuje 10. pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 16 punktów. W sobotę, 17 marca, w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego gnieźnianie podejmować będą drużynę AZS UW Warszawa.