Futsaliści Mieszka przegrali w Gdańsku z liderem

2015-10-25

Na mecz 6. kolejki rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu zespół Mieszka Gniezno wyjechał w niedzielę, 25 października, do Gdańska gdzie zmierzył się z AZS Uniwersytetem Gdańskim.

Zgodnie z przewidywaniami liderujący w tabeli akademicy od początku byli stroną przeważającą i już do przerwy prowadzili 5:1 po bramkach  Michała Horbacza, Tomasza Poźniaka, Marka Kozakiewicza, Dominik Depty i Wojciecha Pawickiego. Przy stanie 4:0 w 16. minucie honorowego gola zdobył dla Mieszka Mariusz Sawicki. W drugiej połowie goście nadal dominowali, a gnieźnianie grali głównie z kontry, chociaż nie byli w stanie skutecznym strzałem pokonać Jacka Burglina. Na domiar złego w 26. minucie po zagraniu w polu karnym Tomasza Musika piłka odbiła się niefortunnie od Dariusza Rychłowskiego i wpadła do gnieźnieńskiej bramki. Od tego momentu gnieźnianie w akcjach ofensywnych zaczęli zastępować bramkarza piątym zawodnikiem (z czasem manewr ten zaczęli stosować także gospodarze). Przewaga w ofensywie zaowocowała kilkoma akcjami gości. Najlepszej z nich nie wykorzystał w 29. minucie Mariusz Sawicki, strzelając mocno, ale niecelnie. Ofensywne nastawienie gnieźnian kosztowało ich jednak utratę kolejnych goli. W 32. minucie do pustej bramki Mieszka trafił  Dominik Depta. Pięć minut później  Michał Olszewski pokonał  broniącego awaryjnie dostępu do bramki Dariusza Rychłowskiego ustalając wynik spotkania na 8:1.

AZS Uniwersytet Gdański  - Mieszko Gniezno 8:1 (5:1)

AZS UG - Dominik Depta - 2 (12’, 32’), Michał Horbacz - 1 (4’), Tomasza Poźniak - 1 (7’), Marek Kozakiewicz - 1 (8’), Wojciech Pawicki - 1 (19’),  Michał Olszewski - 1 (37’), Dariusz Rychłowski - 1 (26’ - samob.)

Mieszko  - Mariusz Sawicki - 1 (16’)

AZS UG - Jacek Burglin, Kajetan Pytka, Tomasz Musik, Marek Kozakiewicz, Paweł Friszkemut, Mikołaj Kreft, Michał Olszewski, Tomasz Poźniak, Mateusz Wesserling, Dominik Depta, Michał Horbacz,  Wojciech Pawicki, Patryk Ziarko

Mieszko - Michał Wasielewski, Kamil Dolata, Paweł Kaźmierczak, Adam Alamenciak, Adam Heliasz, Dariusz Rychłowski, Bartosz Banasik, Filip Bartnicki, Mariusz Sawicki, Szymon Lewandowski, Jakub Szydzik

W innych meczach 6. kolejki padły rezultaty:

AZS Uniwersytet Warszawski - Elhurt-Elmet Helios Białystok 8:3
Chemik Bydgoszcz - Constract Lubawa 3:5
Wicherek Oborniki - Unisław Team 2:3
TAF Unikat Toruń - MOKS Słoneczny Stok Białystok 1:4
Politechnika Gdańska - AZS WSIiU Malwee Łódź 4:3

Po sześciu kolejkach spotkań mieszkowcy zajmują dziewiątą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 6 punktów.

Za niespełna dwa tygodnie, w sobotę, 7 listopada, w meczu 7. kolejki grupy północnej zespół Mieszka podejmie w hali przy ul. Paczkowskiego drużynę Wicherka Oborniki. Początek rywalizacji zaplanowano na g. 19.