Futsaliści Mieszka przegrali w Pile z beniaminkiem na zakończenie sezonu

2017-04-22

Na ostatni mecz rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu w sezonie 2016/17 zespół Mieszka Gniezno wyjechał w sobotę, 22 kwietnia, do Piły gdzie był podejmowany przez tamtejszy Credo Futsal.

Spotkanie rozegrane w hali sportowej pilskiej PWSZ przy ul. Podchorążych w pierwszej połowie było w miarę wyrównane, choć walczący o utrzymanie gospodarze przystąpili do rywalizacji bardzo zdeterminowani i już po dwóch minutach prowadzili 3:0. W odpowiedzi w odstępie niespełna dwóch minut dwie bramki dla gości zdobyli Bartosz Banasik i Alan Polus. Po dziewięciu minutach gry było już 6:2 przy czym gnieźnianie „dopomogli”częściowo gospodarzom trafieniem Bartosza Banasika.  Mateusz Jedliński i Marcin Greser zmniejszyli jednak przewagę gości, którzy do  przerwy prowadzili 6:4. Na początku drugiej połowy gnieźnianie zdobyli nawet kontaktowego gola, kiedy to na listę strzelców wpisał się Adam Alamenciak, ale później gospodarze już wyraźnie dominowali i ostatecznie zwyciężyli 11:5. Wynik ten, dzięki remisowi Unisławia Team w Obornikach, zapewnił pilanom utrzymanie w pierwszoligowych rozgrywkach.

Credo Futsal Piła - Mieszko Gniezno  6:4 (11:5)

Credo Futsal  - Mateusz Kostecki  - 3 (1’, 3’, 9’), Jakub Skwarek - 3 (1’, 8’, 36’),  Maciej Konert - 2 (31’, 39’), Bartosz Banasik (9’ - sam.), Radosław Góźdź - 1 (33’), Wojciech Karolewski - 1 (37’)

Mieszko  - Bartosz Banasik (2’), Alan Polus - 1 (3’), Mateusz Jedliński - 1 (10’), Marcin Greser - 1 (12’), Adam Alamenciak - 1 (20’)

Mieszko - Maciej Zięba, Mateusz Jedliński, Adam Alamenciak, Bartosz Banasik, Mikołaj Bereźnicki, Marcin Greser, Adam Heliasz, Łukasz Ligierski, Alan Polus

Credo Futsal - Adam Kujawski, Jakub Skwarek, Mateusz Kostecki, Wojciech Karolewski, Kamil Kuliński, Michał Wolan, Wojciech Suszycki, Maciej Konert,  Hubert Jabłoński, Radosław Góźdź, Cezary Knapiński