Futsaliści Mieszka zremisowali w Lęborku z beniaminkiem

2016-10-09

Na mecz 3.kolejki rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu zespół Mieszka Gniezno udał się w niedzielę, 9 października do Lęborka, gdzie był podejmowany przez beniaminka zmagań - Team Lębork. Spotkanie rozegrane w hali sportowej Gimnazjum nr 2 było bardzo zacięte i emocjonujące. Ostatecznie zakończyło się remisem 3:3. Dwie bramki dla mieszkowców zdobył Mariusz Sawicki, a jedną Marcin Greser.

Wprawdzie gnieźnianie byli faworytami tego starcia, ale to gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie. W 5. minucie Michała Wasielewskiego pokonał Michał Stawikowski. W odpowiedzi bliski zdobycia bramki był Bartosz Banasik, ale minimalnie spudłował. Mieszkowcy mieli optyczną przewagę, ale do przerwy nie potrafili nawet doprowadzić do wyrównania. Inna rzecz, że znakomicie w bramce gospodarzy spisywał się Dariusz Grubba niejednokrotnie ratując swój zespół przed utratą gola. Po zmianie stron skuteczność strzelecka gnieźnian uległa jednak poprawie. Już w 22. minucie Mariusz Sawicki zdobył wyrównującą bramkę.  Kiedy wydawało się, że gnieźnianie zaczną powiększać przewagę, drugiego gola dla  gospodarzy strzelił Wojciech Pięta. Lęborscy zawodnicy powstrzymując ataki gnieźnian często uciekali się do fauli i już po dziesięciu minutach drugiej połowy wykorzystali dopuszczalny limit. Dwie minuty później popełnili szóste przewinienie i w tej sytuacji gnieźnianie wykonywali przedłużony rzut karny z odległości 10 metrów. Skutecznym uderzeniem popisał się Mariusz Sawicki doprowadzając do remisu 2:2. W 36. minucie mieszkowcy objęli prowadzenie po trafieniu Marcina Gresera. Gospodarze natychmiast ruszyli do odrabiania strat i dwie minuty później wyrównującą bramkę zdobył Marek Kozakiewicz. W końcówce gnieźnianie zdecydowali się zastępować bramkarza piątym zawodnikiem, ale mimo zamknięcia rywali w ich strefie obronnej nie zdołali zdobyć zwycięskiej bramki i mecz zakończył się remisem 3:3.

Team Lębork - Mieszko Gniezno 3:3 (1:0)

Team Lębork -   Michał Stawikowski - 1 (5’), Wojciech Pięta -1 (29’), Marek Kozakiewicz - 1 (38’)

Mieszko Gniezno – Mariusz  Sawicki - 2 (22’,  33’- prk), Marcin  Greser - 1 (36’)

Team Lębork - Dariusz Grubba, Dominik Czekirda, Patryk Wos, Marcin Maszota, Piotr Łapigrowski, Michał Pietrzyk, Wojciech Pięta, Tomasz Gniba, Andrzej Kołucki, Marek Kozakiewicz, Michał Stawikowski, Kamil Ulanowski

Mieszko Gniezno - Michał Wasielewski, Maciej Zięba, Marcin Greser, Adam Heliasz, Paweł Kaźmierczak, Bartosz Banasik, Mariusz Sawicki, Adam Alamenciak, Dariusz Rychłowski, Mikołaj Bereźnicki, Rafał Kozłowski