Gala Sportu w Ekonomiku

2015-04-28

W piątek 17 kwietnia w auli naszej szkoły odbyła się już po raz trzeci uroczysta Gala Sportu, na której podsumowano zawody i wyróżniono szkolnych mistrzów. Zaproszonym gościem był absolwent ZSEO, wicemistrz świata i mistrz Europy w brazylijskim jiu-jitsu Przemysław Gnat.

Honorowymi gośćmi byli także wszyscy laureaci szkolnych i powiatowych mistrzostw sportowych rozgrywanych w bieżącym roku szkolnym oraz nominowani uczniowie plebiscytu na najlepszego sportowca szkoły.

Od 10 października 2014 roku do 6 marca 2015 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych odbywały się turnieje sportowe, zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Mistrzem szkoły w szachach został Rafał Stankiewicz z klasy IV a TE, drugie miejsce zajął Jacek Kaźmierczak z klasy IV b TE, trzecie Mikołaj Meller z klasy IV TI. Indywidualnym mistrzem szkoły w tenisie stołowym została Joanna Kowalska z klasy II a TL wśród dziewcząt, a wśród chłopców Jakub Łucjan z klasy I TI; srebro wywalczyli Sylwia Grabińska z klasy II TOR i Rafał Stankiewicz z klasy IV a TL. Brąz otrzymała Julita Anglard z klasy II ZH i Szymon Siekierski z II a TE. Mistrzem szkoły w piłce sitkowej została po raz czwarty klasa IV a TL. V-ce mistrzem klasa II b TL, a klasa III TI wywalczyła trzecie miejsce. Wyróżniano także szkolnych mistrzów tańca.

Ponadto uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy sportowe na szczeblu powiatu:
II miejsce w MISTRZOSTWACH  POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO WAEROBIKU I INNYCH FORMACH TANECZNYCH w kategorii DUETY

III miejsce w MISTRZOSTWACH  POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO WAEROBIKU I INNYCH FORMACH TANECZNYCH W KATEGORII DO DZIESIĘCIU OSÓB

III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH  POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

NAGRODA SPECJALNA W MISTRZOSTWACH  POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO W AEROBIKU I INNYCH FORMACH TANECZNYCH w kategorii „OSOBOWOŚĆ TANECZNA”

III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ 6-OSOBOWEJ NA ORLIKU.
Wszyscy finaliści mistrzostw szkolnych i powiatowych otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczał pan dyrektor Sławomir Wierzelewski oraz nauczyciele wychowania fizycznego, organizatorzy poszczególnych zawodów.

Jury składające się z nauczycieli wychowania fizycznego wyłoniło ośmioro laureatów „Plebiscytu na najlepszego sportowca ZSEO w roku szkolnym 2014/2015” (podajemy w kolejności alfabetycznej):Krystian Grzesiak z klasy 4 a TL, SzymonJędraszak z I b TL, Izabela Kałamaja z 1 TOR, Krzysztof Liwocha z 4 a TL, Patryk Surdyk z 3 a TE, Aleksandra Szturomska z 1 b TE, Katarzyna Tomaszewska z 2 a TE i Szymon Wolniewicz z klasy 4 a TL.
Zwycięzcą w plebiscycie na najlepszego sportowca Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia został Krzysztof Liwocha. Wręczenia dyplomównajlepszym sportowcom i pucharu najlepszemu z najlepszychdokonali: pan Przemysław Gnat i pan dyrektor Sławomir Wierzelewski.

Dla wszystkich zwycięzców zaśpiewał chór szkolny pod dyregenturąpani profesor Justyny Pinkowskiej i przy akompaniamencie pana profesora Daniela Popielarza. Galę prowadził Robert Kubicki z klasy III a TL.W organizacji i przebiegu uroczystości pomagali: Dawid Kubiak, Robert Paszek oraz Patryk Matuszakz klasy III b TL. Czas na fotografii uwieczniły: Magdalena Mantas i Paulina Zawada z klasy III b TL.
Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wszystkim zwycięzcom.