Gala z okazji 90-lecia PZHT

2016-11-04

W dniu 31 października 1926 roku został założony w Poznaniu Polski Związek Hokeja na Trawie. Dokładnie tydzień temu, w piątek 28 października 2016 roku odbyły się główne uroczystości uświetniające obchody 90-lecia działalności PZHT.

 

W rocznicowej gali, którą  zorganizowano w auli poznańskiej AWF wzięły udział osoby od wielu lat związane z działalnością związku, pionierzy hokeja na trawie w poszczególnych ośrodkach, olimpijczycy, reprezentanci Polski, byli prezesi PZHT, trenerzy, działacze okręgowi i klubowi, ale także młodzi zawodnicy i zawodniczki uprawiający tę dyscyplinę. Honorowym gościem spotkania  była Marijke Fleuren - prezydent Europejskiej Federacji Hokeja.

 

 

 

 

Zaproszeni zostali także przedstawiciele władz samorządowych. O znakomitą oprawę muzyczną uroczystości zadbała Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych. W części oficjalnej były liczne wystąpienia, a także czas na uhonorowanie zawodników, działaczy, sędziów i sympatyków PZHT odznaczeniami. Najważniejsze z nich - Diamentową Honorową Odznakę PZHT otrzymali: Antoni Karwacki i Jerzy Smorawiński - byli prezesi związku, oraz Tadeusz Marzec - pomysłodawca i pionier żeńskiego hokeja w Polsce.

 

 

Wysyp hokejowych wspomnień i anegdot nastąpił podczas mniej formalnego spotkania, które miało miejsce w sali Domu Żołnierza przy ul. Niezłomnych. Wszyscy życzyli sobie wzajemnie dotrwania do setnej rocznicy związku, a kolejnym pokoleniom hokeistów co najmniej takich samych sukcesów sportowych jak te, które do tej pory były udziałem członków PZHT.

 

Radosław Kossakowski/foto - www.pzht.pl

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,gala-z-okazji-90-lecia-pzht.html