Garmin Iron Triathlon - udany początek sezonu dla GTT Maciejka Diament-Gosir.

2017-06-05

Triathloniści Diamentu Gniezno rozpoczęli sezon startowy od Garmin Iron Triathlon w Ślesinie.

W stawce 214 zawodników na dystansie 1/8 IM, czyli 475 m pływania ,22,5 km jazdy na rowerze oraz 5,275 m biegu stanęło 11 triathlonistów z GTT Diament Gniezno. Na szczęście pomimo fatalnych prognoz pogoda dopisała, a dzięki bardzo dobrej organizacji imprezy i wysokiej frekwencji byliśmy świadkami emocjonujących sportowych zmagań. Wyniki zawodników GTT Diament w swoich kategoriach wiekowych:
K16-17  1m. Izabela Bąkowska,  2m . Agata Zachwieja,
K18-19  3m. Olga Masłowska , 5m. Magdalena Ratajczak, 6m. Bogna Masłowska
M18-19  1m. Piotr Zabiszak,  3m. Wojtek Mikołajczak
M20-29  2m. Eryk Szuba,  8m. Wojtek Stefański
M50-55  4m. Dariusz Kowalczyk

Ponadto Bartek Majorczyk w biegu na 1000m z czasem 2'56” zdecydowanie wygrał swoją kategorię 11-12 lat i walcząc do ostatnich metrów ze starszymi kolegami zajął 3 miejsce w kat. OPEN.

Już za tydzień drużyna Maciejki Diament Gniezno startuje w Triathlonie Lwa w Lusowie. Oprócz startu na 1/8IM do rywalizacji w aquathlonie staną również nasi młodsi zawodnicy.

Miło Nam poinformować ,że na podstawie kryteriów ustalonych przez PZTRI zawodniczki Olga Masłowska oraz Izabela Bąkowska zostały powołane do Kadry Makroregionu Zachodniego i już w lipcu wyjeżdżają na dwa zgrupowania przed Mistrzostwami Polski. W tym czasie pozostali triathloniści Diamentu trenować będą na obozie kadry okręgu wielkopolskiego,natomiast młodsze grupy pływackie po zakończeniu sezonu wyjeżdżają na klubowy obóz sportowy.