Gdańsk lepszy od „Wilków”

2018-11-18

W rozegranym 18 listopada w Starej Hali meczu II ligi grupy pomorskiej piłkarze ręczni Szczypiorniaka Gniezno przegrali z SMS II ZPRP Gdańsk.

Wynik spotkania już w 25 sekundzie otworzył Łukasz Krakowiak. Goście pierwszą bramkę zdobyli w 4 minucie meczu za sprawą rzutu karnego. Po dwóch bramkach Przemysława Gadeckiego „Wilki” prowadziły 4:1. Po bramce Marcina Laskowskiego z Gdańska Szczypiorniak  prowadził jednak już tylko 5:4. Po dwudziestu minutach meczu gnieźnianie prowadzili 7:6. Kolejne fragmenty spotkania to gra bramka za bramkę. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy szczypiorniści z Pierwszej Stolicy prowadzili 10:8. Do przerwy było 12:8 dla Szczypiorniaka.

Druga odsłona rozpoczęła się od gola Filipa Witkowskiego z SMS II ZPRP Gdańsk. Po czterech minutach gry Szczypiorniak prowadził już tylko 12:11. W 40 minucie było jeszcze 15:13 dla gnieźnian. Dwie minuty później miejscowi mogli podwyższyć jednak zarówno przy rzucie jak i przy dobitce bardzo dobrze w bramce zespołu z  Trójmiasta spisał się Kacper Ligarzewski. W 52 minucie na prowadzenie wysunęli się gracze z Gdańska. W 55 minucie „Wilki” przegrywały 17:19, a w 58 – 18:20. W ostatecznym rozrachunku Szczypiorniak Gniezno przegrał z SMS II ZPRP Gdańsk 18:22.

Szczypiorniak Gniezno – SMS II ZPRP Gdańsk 18:22 (12:8)

Najwięcej bramek:
Szczypiorniak Gniezno: Przemysław Gadecki 8.
SMS II ZPRP Gdańsk: Marcin Laskowski 6.

Skład Szczypiorniaka Gniezno: Piotr Wolny, Michał Wolny, Dariusz Zarzycki (bramkarze) – Maciej Kapella, Maciej Bałdyga, Marcin Grzelak, Marcin Fijałkowski, Michał Ostrowski, Karol Kędziora, Zbigniew Łuczak, Artur Dymkowski, Kamil Tyliński, Przemysław Gadecki, Łukasz Krakowiak, Damian Stempuchowski, Kamil Hanuszczak (zawodnicy z pola). Trenerem Szczypiorniaka jest Kamil Hanuszczak.

Łukasz Gśdek/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z meczu TUTAJ