GDLD na końcówce fazy grupowej!

2013-12-17

Koniec mijającego roku to również końcówka rozgrywek Gnieźnieńskiej Drużynowej Ligi Darta, w której jak już wcześniej pisałem nastąpi historyczny podział na 1 i 2 ligę.

Zanim jednak do tego dojdzie z nowym 2014 rokiem to wcześniej drużyny musiały po podziale na dwie grupy, rozegrać mecze i ustanowić która z drużyn awansuje do 1 ligi a które pozostaną tworząc trzon 2 ligi.

 

Przypomnijmy iż Honorowy Patronat nad rozgrywkami sprawuje Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski, który ufunduje medale dla pierwszej czwórki oraz puchary dla trzech najlepszych zawodników. Statuetki za indywidualne osiągnięcia ufunduje Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski wspólnie z Wiceprzewodniczącym Rady miasta Gniezna Stanisławem Dolacińskim.

 

Można już podsumować rozgrywki choć jeszcze one trwają, lecz jeżeli w 1 grupie drużyny Siódemek i Jokersów będą walczyć do końca, ponieważ Siódemki są w trójce awansujących a Jokersi pod tym progiem a mają tyle samo punktów i rozegranych meczy a różnią ich małe punkty. Tak więc tu jeszcze może się bardzo wiele pozmieniać.

 

Grupa druga można powiedzieć została już ukształtowana i w pierwszej trójce znajdują się drużyny: Warki, Pyrlandi i X Club Hofi. Ogromnym zaskoczeniem jest brak awansu do 1 ligi Wicemistrzów sezonu 2012/13 Poison Arrow, która w nieco zmienionym składzie gra w tym sezonie co niewątpliwie ma wpływ na ich poziom rozgrywek.

 

Poniżej prezentujemy wyniki pięciu spotkań oraz aktualne tabele 1 i 2 grupy z zaznaczonymi na czerwono drużynami awansującymi do 1 ligi.

 

Oprac + wyniki i tabele - Tomasz Kostencki

 


 

3 kolejka I Oficjalnych Mistrzostw Gniezna w Soft Darta - zapowiedź

 

Termin: 19 stycznia (niedziela)
 

Lokalizacja: Pub Siódemka (7) oś Łokietka w Gnieźnie
 

Początek: godz. 13.00, losowanie 13.30, start 13.45 najpóźniej do 14.00
 

Wpisowe: 15 zl (w całości dla pierwszej czwórki)

 

Podział: 40, 30, 20, 10 % (po zakończeniu każdej z edycji rozgrywek)
 

Uczestnictwo: (mieszkańcy Gniezna lub powiatu z udziałem P. Żabki). Dodatkowe zmiany - Każdy darter aby zakwalifikować się listy końcowej rozgrywek musi rozegrać minimum 4 spotkania z 6.
 

Losowanie i rozpiska: (elektroniczna lub ręczna). Po 3 edycji możliwość wprowadzenia rozstawiania pierwszej czwórki-szóstki zawodników!
 

Prowadzący: Wojciech Kujawski (jeżeli będę mógł być to Tomasz Kostencki)
 

Zapisy i opłata: w dniu danej edycji przed rozpoczęciem zawodów
 

Spóźnienie do zapisów: możliwe do losowania po losowaniu nie ma już zapisów. Osoba zapisana a nieobecna, która takiego faktu nie zgłosi traci swoja kolejkę i przyznany jest walkower (2:0 dla przeciwnika). Zasady wg. innych rozgrywek zaczynamy środkiem, w przypadku nie rozstrzygnięcia danego lega decyduje środek.

 

Uczestnictwo w edycjach: Osoby, którzy nie wezmą udziału z różnych przyczyn w którejś z edycji mogą grac w kolejnych. O wyniku końcowym decyduje suma zdobytych punktów.
 

Finał: do 3 wygranych!
 

Typ gry: 501 DO

 

4 kolejka  9 lutego Warecka (Warka) Gniezno, ul. Roosevelta możliwe rozegranie Mistrzostw Gniezna Miksa jeżeli będzie minimum 3 pary!

 

Wyniki po 2 kolejkach - TUTAJ

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,gdld-na-koncowce-fazy-grupowej.html