Gewert blisko turnieju głównego ITF Futures

2017-08-30

26 sierpnia Jakub Gewert brał udział w kolejnym międzynarodowym turnieju rangi ITF Futures $15,000, tym razem w Koszalinie.

Zawody były silnie obsadzone na czele z najlepszymi polskimi tenisistami między innymi Andriejem Kapasiem, Marcinem Gawronem, czy Adamem Chadajem. Walkę o turniej główny zawodów, Gnieźnianin musiał rozpocząć od trzech rund kwalifikacji.

W drugiej rundzie kwalifikacji Gewert trafił na Ukraińca Oleksandra Kyrychenko. 22 letni rywal notowany jest w pierwszej ‘15’ rankingu mężczyzn na Ukrainie, a w przeszłości zajmował 1 miejsce w rankingach juniorskich. Mecz rozpoczął się od utrzymania własnych podań i stanu 2-2 w gemach. W następnych dwóch gemach, Gewert miał kilka szans na przełamanie rywala, lecz rywal zagrał w tych trudnych dla siebie momentach bardzo pewnie i przechylił szalę zwycięstwa w pierwszym secie na swoją korzyść. Drugi set zaczął się wyśmienitą grą ze strony Gnieźnianina, który wyszedł na szybkie prowadzenie 2-0, a potem 3-1 w gemach. Gewert zaczął grać bardzo agresywnie i regularnie co pozwoliło zepchnąć jego przeciwnika do defensywy. Po kilku gemach, Kyrychenko ponownie się odrodził i doprowadził do swojego prowadzenia 6-2 5-4. W tym momencie nastąpił kolejny nieoczekiwany zwrot wydarzeń. Gnieźnianin zaczął ponownie grać swój najlepszy tenis i wygrał drugiego seta w stosunku 7-5. Trzeci set rozpoczął się dla Gewerta znakomicie. Przełamał swojego rywala już w pierwszym gemie serwisowym. Niestety od tego momentu zaczęły się same problemy. Naszemu zawodnikowi ‘’poszedł’’ czwarty naciąg w i Jakub był zmuszony do pożyczenia dodatkowej rakiety od jednego ze swoich kolegów. Po zmianie rakiety, Ukrainiec ponownie narzucił swoje tempo gry i wygrał ostatniego, decydującego seta w stosunku 6-3.

Jakub Gewert (POL) – Oleksander Kyrychenko (UKR) 2-6 7-5 3-6

Zawody w Koszalinie pozostawiają pewien niedosyt, ponieważ awans z kwalifikacji był już prawie na wyciągniecie ręki. Poziom gry, który zaprezentował nasz zawodnik oraz serce do walki dają duże nadzieje, że już niedługo Gnieźnianin przebrnie przez eliminacje tych prestiżowych zawodów i jego kariera na zawodowych kortach nabierze tempa. Kolejnym turniejem Gewerta będzie prawdopodobnie turniej Bulwary Park Open, który będzie rozgrywany w Rzeszowie 9/10 września z pulą nagród 10,000 PLN.