Gierka wewnętrzna zakończyła pierwszy tydzień przygotowań drużyny seniorów Mieszka Gniezno

2022-01-15

Drużyna Mieszka Gniezno, ma za sobą pierwszy tydzień przygotowań do zbliżającej się rundy wiosennej sezonu 2020/2021w rozgrywkach IV ligi ARTBUD.

Na zakończenie  czwartego dnia zajęć treningowych gdyż mieszkowcy uczestniczą w nich pod bacznym okiem swojego szkoleniowca Przemysława Urbanika oraz jego asystenta Tomasza Zakrzewskiego w poniedziałek, wtorek, czwartek oraz piątek. W sobotę 15 stycznia w samo południe zespół seniorów Mieszka Gniezno, przygotowujący się do zmagań rewanżowych sezonu 2021/2022 w IV lidze ARTBUD na  pełnowymiarowej płycie boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mającego swoją lokalizacje przy ulicy Strumykowej, rozegrali grę wewnętrzną, która kończyła tydzień przygotowań zespołu z grodu Lecha. Trener Przemysław Urbanika wraz z swoim asystentem Tomaszem Zakrzewskim, podzieli ponad dwudziestoosobową kadrę, która stawiła się tego dnia na kolejny trening na dwa zespoły ,,Koszule” oraz ,,Kurtkowcy” a same spotkanie trwało 2x30 minut. Ostatecznie gra wewnętrzna zakończyła się po dość wyrównanym jej przebiegu zwycięstwem zespołu ,,Kurtkowcy”, którzy wygrali mecz w stosunku 4:3 remisując z swoimi rywalami do przerwy 1:1 po golu zdobytym w 8 minucie przez Tomasza Bzdęgę z podyktowanego rzutu karnego. Golem tym Bzdęga otworzył wynik sobotniej potyczki piłkarskiej. Pozostałe trzy bramki  dla ,,Kurtkowcy” zdobyli dwa gole w 53 oraz 57 minucie zapisał na swoim koncie Paweł Kaźmierczak a jednego do końcowego wyniku swojej drużyny dołożył Tomasz Bzdęga w 55 minucie. Jeśli chodzi o zespół ,,Koszule” to w pierwszej połowie gola na 1:1 zdobył w 21 minucie Miłosz Wilkosz na co dzień występujący w drużynie Akademii Mieszka rocznika 2005. Po przerwie bramki dla ,,Koszul” zdobywali w 48 minucie Michał Mól oraz w 60 minucie Miłosz Wilkosz. W tym miejscu należy zaznaczyć że oprócz Miłosza Wilkosza w zespole seniorów Mieszka Gniezno, w grze wewnętrznej udział wzięło jeszcze trzech młodych piłkarzy Akademii Miesza a mianowicie Piotr Łobodziec i Kacper Szajda rocznik 2005 oraz Maksymilian Śrama z rocznika 2006. W sobotniej grze wewnętrznej z różnych powodów nie wzięli udziału: Michał Steinke, Adam Konieczny oraz Jakub Hoffmann.

A już za tydzień w sobotę 22 stycznia zespół seniorów Mieszka Gniezno, na zakończenie drugiego tygodnia przygotowań rozegra pierwszy sparing tej zimy. W Kaliszu gdzie do tego spotkania dojdzie mieszkowcy o godzinie 12.00 zmierzą się z drugoligową drużyna KKS 1925.

Roman Strugalski + foto – Szersza relacja fotograficzna z gry wewnętrznej seniorów Mieszka Gniezno – TUTAJ