Gimnazjaliści z trójki brązowymi medalistami Finału Wojewódzkiego w V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP

2014-10-09

W dniu 5 października na boisku miejskim w Opalenicy o godzinie 10.00 rozpoczął się Finał Wojewódzki V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP.

Do udziału w rozgrywkach stanęło 8 zespołów,  które zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrano mecze systemem  „każdy z każdym”. Gimnazjum nr 3 Gniezno trafiło do grupy B  razem  z Gimnazjum nr 2 Kalisz, MUKS I Michorzewo, Gołuchów I. Na tym etapie rozgrywek drużyna z Gimnazjum nr 3 pewnie pokonała przeciwników z swojej grupy tracąc strzelając 13 bramek i tracąc tylko 2. Do następnego etapu rozgrywek czyli półfinałów awansowały drużyny z pierwszego i drugiego miejsca. Gimnazjaliści z Gniezna trafili na zespół MUKS Opatów, z którym przegrali 2:6. W walce o brązowy medal ponownie spotkali się  z gimnazjalistami Gołuchowa, których już w tym dniu pokonali 2:0.

Po zaciętym spotkaniu w podstawowym czasie gry wynik był remisowy (0:0)  i potrzebna była dogrywka, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Zgodnie z regulaminem rozegrano rzuty karne, w których lepsi okazali się gimnazjaliści z Gniezna pokonując swoich rówieśników 3:2, a tym samym zdobywając trzecie miejsce w turnieju. Zwycięzcami turnieju zostali gimnazjaliści z Grodziska Wielkopolskiego pokonując MUKS Opatów 6:2.

Skład drużyny Gimnazjum nr 3: Goździński Bartosz, Goździński Jakub, Krupka Jakub, Woźniak Jakub, Laskowski Miłosz, Gal Dawid, Łozowiecki Szymon, Kondracki Jakub, Bryska Jakub. Opiekunami brązowych medalistów są: Tomasz Zakrzewski i Michał Hawłasewicz.