Gimnazjaliści z trójki wicemistrzami Wielkopolski w VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP

2015-10-11

W dniu 10 października na Stadionie Zbąszyńskiego Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji o godzinie 10.00 rozpoczął się Finał Wojewódzki VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP.

Do udziału w rozgrywkach stanęło  8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Gimnazjum nr 3 Gniezno trafiło do grupy B  razem z Gimnazjum Grodzisk Wielkopolski, Zespół Szkół nr 1 Piła, Zespół Szkół Samorządowych nr 1 Złotów. Na tym etapie rozgrywek drużyna  z Gimnazjum nr 3 pewnie pokonała przeciwników z Piły i Złotowa, a mecz  z Grodziskiem zakończył się remisem 1:1. Dzięki lepszemu bilansowi bramek  to zawodnicy z Gimnazjum nr 3 zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie strzelając 11 bramek i tracąc tylko 2. Do następnego etapu rozgrywek czyli półfinałów awansowały drużyny z pierwszego i drugiego miejsca. Gimnazjaliści z Gniezna trafili na drużynę z Zespołu Szkół w Klęce, z którym zwyciężyli  po bardzo zaciętym meczu 2:1. W walce o złoty medal Gnieźnianie spotkali  się ponownie z Gimnazjum Grodzisk Wielkopolski, z którymi już w tym dniu zremisowali w grupie. Finał zapowiadał się więc emocjonująco i tak było.  Zwycięsko z tej potyczki wyszli zawodnicy z Grodziska pokonując zespół  Gnieźnian 3:2.

Skład drużyny Gimnazjum nr 3: Szymon Steć, Olivier Zakrzewicz, Jakub Chlebda, Jakub Rusiecki, Jakub Szubarga, Jakub Staszak, Jan Gromadzki, Filip Michalak, Krystian Poniewierski, Nataniel Koperski.
Opiekunem wicemistrzów jest: Tomasz Zakrzewski.