Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie vice-mistrzem województwa w sztafetowych biegach przełajowych !

2016-10-13

We wtorek 11 października w Poznaniu na terenie Hipodromu Wola odbyły się Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Swoją szkołę, miasto i powiat reprezentowali uczniowie i uczennice z Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie, którzy prawo startu wywalczyli sobie zwyciężając w Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego.

Znakomicie spisali się chłopcy, którzy po pasjonującej walce na trudnej przełajowej trasie    wywalczyli srebrne medale! Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 5 z Jarocina, a brąz wywalczyli uczniowie z Gimnazjum nr 1 z Gostynia. Bardzo dobrze spisały się również dziewczęta, które zajęły VI miejsce. W obu biegach startowało  po 37  sztafet – mistrzów  powiatów  z całego województwa.  Dziewczęta rywalizowały na dystansie 10 x 800 metrów, chłopcy 10 x 1000 metrów. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne trasy obu biegów nieco skrócono. Opiekunami szkolnych reprezentacji byli nauczyciele wychowania fizycznego gnieźnieńskiej „Jedynki”- Piotr Elantkowski i Tomasz Konowalski.

Składy reprezentacji :

Dziewczęta: Izabela Bąkowska, Marta Tomaszewska, Greta Pawlicka, Klaudia Furmaniak, Roksana Mikołajczak, Aleksandra Nowak, Inga Kaniasty, Jagoda Pijanowska,  Oliwia Wybiera, Julia Skraburska, Nicola Tomyślak, Wiktoria Szarzyńska

Chłopcy: Hubert Miszczuk, Wojciech Fabiś, Jakub Gabryszak, Szymon Klimacki, Maciej Gorzelany, Gerard Kaszyński, Mikołaj Kiełpiński, Kamil Szarzyński, Kacper Centka, Adrian Sobkowiak, Szymon Borkowicz.